Start Arrow WnętrzaArrowPozostałe wnętrzaArrow Garderoba w domu… Jak ją zaaranżować?

Garderoba w domu… Jak ją zaaranżować?

Garderoba w domu to bardzo funkcjonalne pomieszczenie, które cieszy się swoją popularnością. Doskonale sprawdza się zarówno przy sypialni, jak i przy wejściu do domu. Duża, wygodna szafa pomieści wszystkie rzeczy, sprawiając, że w Twoim domu zagości ład i porządek. Zastanawiasz się, jak zaaranżować domową garderobę? Oto kilka wskazówek…

#1 Wielkość garderoby

Na to pomieszczenie warto przeznaczyć trochę więcej miejsca. Minimalnie należy zagospodarować około 3,5 m2 wolnej powierzchni. Mniejsze powierzchnie garderoby nie mają tak naprawdę sensu. Jeśli nie można się w niej swobodnie poruszać, będzie niewygodna. A przecież ma być to miejsce, które pomieści wszystkie Twoje rzeczy, a Ty będziesz mógł je bez problemu znaleźć. Najlepszym rozwiązaniem będzie więc ustawienie szaf wzdłuż dwóch dłuższych ścian. Pomiędzy jedną a drugą szafą powinna znaleźć się wolna przestrzeń (około 80-90 cm). Zbyt duża garderoba również nie jest wygodna. Warto więc rozsądnie zaplanować wielkość garderoby, z uwzględnieniem przestrzeni, którą możesz wykorzystać. 

#2 Kształt garderoby 

…to właśnie on decyduje o funkcjonalności garderoby. Do najbardziej praktycznych, należy garderoba w kształcie kwadratu. To właśnie w niej umieścisz głębokie półki oraz wykorzystasz wszelkie skosy, montując w nich węższe półki. Bardzo często też garderobę aranżuje się pod skosami poddasza. Najpierw jednak warto sprawdzić wysokość ścianki kolankowej. Jeśli jej wysokość wynosi około 100 cm, umieszczone w niej drążki na ubrania, spełnią swą funkcję. 

#3 Oświetlenie garderoby 

Jeśli w Twojej garderobie znajduje się okno, warto aby było ono wyposażone w roletę. Możesz też przechowywać ubrania w specjalnych pokrowcach lub zamykać drzwi szafy za każdym razem. Naturalne światło padające z okna, może spowodować, że kolor ubrań z czasem wyblaknie. Wybierając światło sztuczne do garderoby, należy zwrócić uwagę na rodzaj i moc jego źródła. Powinno być intensywne, abyśmy mogli bez problemu widzieć zawartość szaf w garderobie. Doskonałym rozwiązaniem będzie także zamontowanie punktowego oświetlenia ledowego lub tzw. listw ledowych. Idealnie oświetlą one zakamarki garderoby oraz głębsze szafy. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 15, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

  • Promocja

    Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

  • Promocja

    Zwis Burn Black 1 pł.