Start Arrow InstalacjeArrow Gaz jako nośnik energii

Gaz jako nośnik energii

Gaz to uniwersalne, bezpieczne i czyste paliwo mające znaczną przewagę nad innymi źródłami energii, ponieważ można go używać wszędzie, nawet tam gdzie nie dociera gaz ziemny – jest jego substytutem, zastosowanie jest praktycznie nieograniczone: od gotowania, poprzez zasilanie małych obiektów do kompleksowego zaopatrywania w energię fabryk, od napędzania samochodów osobowych do ciężkich maszyn budowlanych jest bezpieczny pod warunkiem korzystania z profesjonalnej sieci dystrybucji i legalizowanej instalacji, spalanie jest ekologiczne, nie wymaga kosztownych urządzeń oczyszczających spaliny, ma stałą wysoką jakość.

gas

Przewaga gazu płynnego nad poszczególnymi rodzajami energii:

  • Gaz płynny a paliwa stałe

Gaz płynny przejawia również przewagę nad paliwami stałymi. Przede wszystkim wytwarza natychmiastowe ciepło, bez konieczności oczekiwania. Pozwala również na całkowitą kontrolę płomienia oraz zapewnia czystość spalania. Niewątpliwym atutem jest również niezawodność instalacji, bezobsługowość oraz brak uciążliwych odpadów, .wymagających regularnego usuwania.

  • Gaz płynny a olej opałowy

Gaz płynny w porównaniu do oleju opałowego zapewnia przede wszystkim większą wszechstronność, skuteczniejszą możliwość kontroli płomienia oraz brak wycieków. Istotnym argumentem na korzyść gazu płynnego jest również czystość jego spalania i bezzapachowość tego procesu. Gaz płynny stwarza lepszą możliwość kontroli płomienia jak również wyższą wydajność. Gaz płynny nie wymaga też wydzielania osobnego pomieszczenia na kotałownię.

  • Gaz płynny a elektryczność

Brak ryzyka odcięcia prądu czyli bezpieczeństwo w stałości dostaw energii jest najistotniejszym elementem przemawiającym na korzyść gazu płynnego w zestawieniu z elektrycznością. Zastosowanie gazu płynnego zapewnia też większą wydajność i opłacalność. Badania wykazują, że gaz płynny przejawia wyraźną przewagę nad elektrycznością w dziedzinie kaloryczności energii, ceny jednostkowej i wydajności kotła centralnego ogrzewania.

Autor: Gaspol

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje