Start Arrow Wiadomości Arrow Gdy miejsca w kuchni brak – wybieramy okap do małej kuchni

Gdy miejsca w kuchni brak – wybieramy okap do małej kuchni

Aranżacja małej kuchni to często problematyczne zadanie. Niełatwo jest zaplanować dostępną przestrzeń tak, by pomieszczenie było funkcjonalne i przyjazne dla domowników. Przy urządzaniu małej kuchni kluczowy jest zarówno dobór umeblowania, jak i sprzętu AGD.

Jaki model okapu wybrać, aby maksymalnie oszczędzić miejsce i jednocześnie móc korzystać z zaawansowanych funkcji, które sprawią, że gotowanie będzie przyjemnością? Wśród dostępnych w ofercie firmy Ciarko okapów można znaleźć modele, które zgrabnie dopasują się do niedużego pomieszczenia. Co więcej, przy swoich niewielkich gabarytach będą bardzo skuteczne i wydajne.

Okap podszafkowy, fot. Ciarko Design

Okap niewidoczny dla oka

Jeśli jesteśmy posiadaczami małej kuchni, dobrym wyborem będzie okap przeznaczony pod zabudowę, taki jak model CASO z oferty Ciarko Design. Dzięki swoim wymiarom i formie bez problemu zamontujemy go pod szafką umieszczoną nad kuchenką. Oszczędzimy wówczas sporo miejsca i zyskamy dodatkowy obszar do przechowywania kuchennych akcesoriów. W zależności od wielkości płyty grzewczej możemy wybrać właściwą szerokość modelu: 53 cm (Caso 50) lub 74 cm (Caso 70), o wydajności silnika odpowiednio: 620 m³/h i 700 m³/h. Okap CASO może pracować zarówno w trybie pochłaniacza, jak i wyciągu, co stanowi duże udogodnienie, gdy nie mamy dostępu do samodzielnego kanału wentylacyjnego. W modelu CASO firma Ciarko wykorzystała najnowsze rozwiązania technologiczne – urządzeniem możemy sterować zarówno za pomocą intuicyjnego panelu dotykowego lub pilota. CASO wyposażony jest także w oświetlenie LED oraz przydatny w czasie gotowania timer.

Okap kominowy, fot. Ciarko Design

NUMIA – dla fanów designu

Dla wszystkich miłośników najnowszych trendów, firma Ciarko przygotowała gustowny okap kominowy NUMIA. Wyróżnia go pomysłowa forma oraz nowoczesny, pionowy układ. Jeśli nad płytą grzewczą dysponujemy nieco większą ilością miejsca, a istotne są dla nas walory estetyczne wnętrza, okap NUMIA to najlepszy wybór. Dzięki wykorzystaniu materiałów najwyższej jakości, takich jak aluminium, stal oraz eleganckie czarne szkło, okap stanie się intrygującą ozdobą kuchni. Wbudowane oświetlenie LED, sterowanie dotykowe sensor touch oraz 4-poziomowa regulacja pracy urządzenia zapewnią najwyższy komfort użytkowania. Okap NUMIA może pracować w obiegu zamkniętym – jako pochłaniacz, jak i otwartym – pełniąc funkcję wyciągu. Co istotne, powietrze zasysane jest zarówno szczelinowo, jak i od spodu, co gwarantuje dobrą jego wymianę nawet podczas intensywnego gotowania.

Okap CASO 50 Ciarko Design
Dane techniczne:
Wydajność – 780 m3/h
Pobór mocy – 275 m3/h
Zakres prędkości – 4
Szerokość – 53 cm
Głośność –  63 dBA
Cena: 1390 zł

Okap CASO 70 Ciarko Design
Dane techniczne:
Wydajność –730 m³/h
Pobór mocy –290 W
Zakres prędkości – 4
Szerokość –74 cm
Głośność –  62 dBA
Cena: 1790

Okap NUMIA Ciarko Design
Dane techniczne:
Wydajność –800 m³/h
Pobór mocy –275 W (klasa A)
Zakres prędkości – 4
Szerokość – 60 cm
Głośność –  65 dBA
Cena: 2490 zł

www.sklep.ciarkodesign.pl

Źródło:Ciarko Design

Ciarko Design
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


Marzec 25, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
4
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Komentarze

Najnowsze komentarze

gośka Odpowiedz 2017-12-29 12:43:43

Jaka kubatura kuchni taki okap wydajny jest potrzebny, a forma i kolor w zależności od gustu.

danszad Odpowiedz 2017-12-29 12:41:03

Mała czy duża kuchnia okap dobieramy wydajnością do jej kubatury , więc nie wiem nad czym dyskusja, każdy wie jaką kuchnię ma dużą?

TERESA29 Odpowiedz 2017-02-09 18:05:47

Mała kuchnia - mały okap. Paradoksalnie jednak nie jest tak - okap ZAWSZE należy wybierać pod kątem zarówno wielkości kuchni (wydajność), jak i głośności, oraz dizajnu. Dobrze poczytać jakieś porady na ten temat, np na okapykuchenne.pl :)

Kasia Odpowiedz 2017-01-27 18:05:56

Gdy miejsca w kuchni brak - proponuję okap w zabudowie szafkowej:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty