Start Arrow Finanse i prawoArrowDziałki i gruntyArrow Gdzie budować oczyszczalnię ścieków?

Gdzie budować oczyszczalnię ścieków?

Jakie warunki musi spełniać działka, by móc przeprowadzić na niej instalację przydomowej oczyszczalni ścieków? Czy teren, który na to przeznaczę, powinien się charakteryzować czymś szczególnym?

Odpowiada ekspert z firmy ECOMOTYL Sp. z o.o:

Idealnym miejscem jest płaski teren, grunt przepuszczalny i niski poziom wód gruntowych. W praktyce nie istnieje jednak miejsce, na którym nie można by zaproponować jednego ze sprawdzonych rozwiązań ekologicznego oczyszczania ścieków. Odpowiednie technologie pozwalają instalować oczyszczalnie ścieków na terenach pochyłych, na niewielkiej przestrzeni, przy wysokim poziomie wód gruntowych czy też przy niekorzystnym gruncie.

Niektóre stosowane rozwiązania to wymiana gruntu w miejscu rozsączenia, umieszczenie drenażu w nasypie, rozsączanie kaskadowe, zastosowanie zamkniętego reaktora biologicznego czy też wykonanie szczelnego filtra piaskowego.

Jedynym rzeczywiście istotnym ograniczeniem budowy oczyszczalni ścieków jest możliwość odprowadzenia powstającej wody, a więc znalezienie odbiornika mogącego wchłonąć duże jej ilości. Najczęściej stosowanym odbiornikiem jest grunt. Instalacja zakończona jest wówczas drenażem bądź studnią chłonną.

W przypadku, gdy na terenie budowy oczyszczalni ścieków występuje grunt nie będący w stanie wchłonąć doprowadzanej wody, odbiornikiem może być na przykład pobliski rów lub rzeka.

teren pod budowe

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 13, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca ALANYA Gray

  • Kinkiet EMMA PINK

  • Lampa wisząca Galaxy 1643

  • Lampa stojąca VIRGO Grey II

  • Kinkiet ALANYA White

  • Nowoczesny plafon LED z pilotem Melos DL-F37T