Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Gdzie i jak wykorzystać sufit podwieszany? 15 pomysłów na sufity podwieszane – galeria zdjęć

Gdzie i jak wykorzystać sufit podwieszany? 15 pomysłów na sufity podwieszane – galeria zdjęć

Sufit podwieszany może być wykorzystany na wiele sposobów. Najczęściej jednak stosuje się go do tuszowania nierówności ścian, chowania instalacji elektrycznych czy wentylacyjnych, a także do zróżnicowania poziomów w mieszkaniach bądź domach parterowych. Zobacz pomysły na to, jak wykorzystać sufit podwieszany w salonie i sypialni, kuchni i łazience oraz w pozostałych wnętrzach naszych domów.

Sufit podwieszany – galeria zdjęć

sufity podwieszane galeria

Sufit podwieszany montujemy najczęściej w tak reprezentacyjnych pomieszczeniach jak salon, by stworzyć atrakcyjne aranżacje oświetleniem, zainstalowanym właśnie w suficie. Nie jest to zwykle oświetlenie główne wnętrza, ale stanowi jego niewątpliwą ozdobę.

sufit podwieszany w salonie

Oświetlenie punktowe w suficie ułatwia odpowiednie doświetlenie miejsca pracy czy odpoczynku, a także buduje nastrój. Możemy nim podkreślić ciekawe elementy aranżacji, stworzyć niesamowite kreacje świetlne.

sufity podwieszane galeria

Sufity podwieszane najczęściej formujemy na planie kwadratu czy prostokąta, by na krawędziach zainstalować halogeny. Możemy zastosować również taśmy LED, które podkreślą poziomy sufitu podwieszanego, zarysują na suficie kształt mebli, ściany z telewizorem, wanny czy brodzika.

sufit podwieszany instalacja

Kolorowe taśmy ledowe dają niesamowite efekty dekoracyjne nie tylko w salonie, ale też w pokoju dziecka czy w łazience, zbudują romantyczny nastrój w sypialni. Oświetlenie w suficie podwieszanym możemy zintegrować ze ściemniaczem, którym regulować będziemy natężenie światła. Takie rozwiązanie sprawdzi się wszędzie tam, gdzie chcemy stworzyć intymną atmosferę.

sufity podwieszane galeria

Sufity podwieszane nie muszą być białe, choć ciemny sufit stosujmy jedynie w wysokich pomieszczeniach. Pamiętajmy bowiem, że sufity podwieszane obniżają pomieszczenie o przynajmniej 30 cm. Małe wnętrza mogą wydać się optycznie jeszcze mniejsze, gdy wieńczyć je będzie ciemny sufit podwieszany.

sufit podwieszany w sypialni

W wysokich pokojach np. w kamienicy bądź w otwartych przestrzeniach, łączących funkcje kilku wnętrz ciemny sufit podwieszany będzie wyglądał nastrojowo i elegancko. Możemy podkreślić go jednak nie tylko kolorem, ale wzorami czy nawet tapetą.

sufit podwieszany, sypialnia

Sufit podwieszany nie musi mieć regularnego kształtu. Może być zamontowany na całej powierzchni stropu bądź tylko wzdłuż linii mebli. Ciekawym pomysłem, które podzieli optycznie wnętrze jest zastosowanie sufitu podwieszanego na środku pomieszczenia. Motyw możemy powtórzyć w jednym z kątów nadając aranżacji oryginalności i charakteru.

sufit podwieszany ksztalty

Tuż przy ścianie bądź nad linią mebli sufit podwieszany sprawdzi się w małych pomieszczeniach. Nie będzie nadto ingerował w wystrój wnętrza, a różnica poziomów pozwoli na ożywienie i zróżnicowanie mieszkania. To w suficie możemy wtedy zamontować oświetlenie do czytania, jeżeli brakuje nam miejsca na postawienie lampy podłogowej.

sufity podwieszane galeria

Zbyt długie wnętrza sufit podwieszany może korygować, jeżeli zamontujemy go na krótszej linii pomieszczenia. Dzięki temu podzieli nam on wnętrze na dwie (bądź więcej) części. Takie rozwiązanie sprawdzi się w pomieszczeniach, w których łączy się kuchnię z salonem, salon z korytarzem itp.

sufit podwieszany strefy (3)

Korytarz doświetlony przez zamontowane w suficie halogeny będzie nie tylko funkcjonalny i wygodny, ale także efektowny wizualnie. To istotne zarówno dla nas, obserwujących przedpokój z salonu, jak i naszych gości, którzy to wnętrze zobaczą jako pierwsze.

sufit podwieszany w korytarzu

Dzielenie na strefy to właśnie bardzo ważna i często wykorzystywana funkcja sufitu podwieszanego. Jeżeli mamy kuchnię połączoną z salonem, sufit montuje się zazwyczaj tylko w części kuchennej. Zamontowane dodatkowe oświetlenie halogenowe podświetli blaty robocze czy zakamarki kuchennych szafek.

sufity podwieszane galeria

W kuchni bądź aneksie kuchennym podwieszany sufit może pełnić także inną funkcję. Nie tylko bowiem instalować w nim można oświetlenie. W suficie podwieszanym ukryjemy całą instalację wentylacyjną, a na zewnątrz pozostanie tylko atrakcyjny okap.

sufity podwieszane galeria

Pod sufitem podwieszanym możemy również ukryć okablowanie klimatyzatora bądź systemów audio-video. Świetnie sprawdzi się np. jako miejsce instalacji głośników.Wykorzystać to możemy nie tylko w pokoju dziennym, ale nawet w łazience.

sufity podwieszane galeria

Ukryte instalacje pozwolą zachować harmonię i porządek instalacji, a sufit podwieszany wskaże to, co najważniejsze: strefę wypoczynku, pracy, relaksu czy efektowną dekorację wnętrza.

sufity podwieszane galeria

sufity podwieszane galeria

Przeczytaj więcej na temat projektów domów na naszej stronie.

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl
Zdjęcia: Dreamstime

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Listopad 6, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Komentarze

Najnowsze komentarze

Jarek Odpowiedz 2018-06-09 10:25:38

Super inspiracje. Z pewnoscia bedziemy je pokazywac naszym klientom. pozdrawiamy remonty.bydgoszcz.pl

WaldiW Odpowiedz 2016-07-19 17:15:10

Moim zdaniem najlepiej wygląda w łazience, na korytarzu alb w salonie. My mamy sufit podwieszany Rigipsu w salonie i wygląda to bardzo fajnie, efekt najlepszy jest wieczorem, bo wiadomo, oświetlenie robi swoje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie