Start Arrow WykańczanieArrowNowe podłogi i posadzkiArrow Gdzie można wykorzystać farby tablicowe?

Gdzie można wykorzystać farby tablicowe?

Farba tablicowa daje nieograniczone możliwości w aranżacji wnętrz. To produkt, dzięki któremu możemy bezkarnie mazać po ścianie czy meblach, jak po tablicy – wielokrotnie zapisując i ścierając ulubione sentencje, informacje o ważnych terminach czy listę niezbędnych zakupów. Gdzie można zastosować farbę tablicową? Wszędzie!

Farba tablicowa może być stosowana na tynkach czy starych powłokach malarskich, a także na gruntowanych podłożach drewnianych, drewnopochodnych, z niektórych tworzyw sztucznych oraz metalowych. Możemy więc pokrywać nią nie tylko ściany, ale i meble czy elementy wyposażenia wnętrza.

Farby tablicowe to wytrzymałe i odporne akrylowe farby lateksowe – można więc stosować je na ściany w łazience czy kuchni, gdzie powierzchni zagraża wilgoć czy wysoka temperatura.

Pokój dziecka

Farby tablicowe to świetny pomysł na dekorację pokoju dziecka. Nasz maluch będzie mógł tworzyć własne aranżacje na ścianie, bez żadnych przykrych konsekwencji.  Tablicówka w prosty sposób zamieni zwykły stolik w zabawną tablicę, tym bardziej, że produkt dostępny jest we wszystkich kolorach tęczy.

(fot. Timoore)

(fot. Pinio)

(fot. Benjamin Moore)

Sypialnia

Niezależnie czy urządzamy sypialnię dla nastolatka czy dla starszych domowników, wszędzie znaleźć możemy miejsce na zastosowanie farby tablicowej. I to nie tylko na ścianie – ciekawie wyglądać mogą drzwi z tablicową wstawką, zarówno te wejściowe, jak i np. do szafy czy garderoby czy komody, w których szuflady mogą mieć swój własny tytuł.

(fot. Dreamstime)

(fot. Benjamin Moore)

(fot. Pol-Skone)

(fot. Benjamin Moore)

Domowe biuro

Domowy gabinet czy wydzielona w pokoju dziennym biurowa strefa to kolejne miejsce, gdzie doskonale sprawdzi się farba tablicowa. Zamiast mnóstwa porozrzucanych kartek, ważne informacje możemy zapisywać kredą na ścianie!

(fot. Benjamin Moore)

(fot. Benjamin Moore)

Kuchnia i jadalnia

Lodówka zalepiona żółtymi karteczkami to już przeszłość. Jedna ściana w kuchni czy jadalni pomalowana farbą tablicową będzie pełnić rolę tablicy informacyjnej służącej do zapisywania bieżących spraw do załatwienia, ważnych rodzinnych dat. Tablicówką możemy również pomalować przestrzeń pomiędzy górną, a dolną zabudową kuchenną, otrzymując w ten sposób notatnik na najnowsze przepisy.

Dobrym pomysłem jest również niewielka tabliczka np. w ciekawej ramie, gdzie zapisywać możemy menu czy krótkie informacje dla domowników.

(fot. Dreamstime)

(fot. Benjamin Moore)

(Jola Skóra/MAKATA, projekt i stylizacja A&A Bath)

(fot. Spółka Meblowa Kam)

Łazienka

Odporność na wilgoć sprawia, że tablicówkę możemy stosować również w łazienkach. Tu da nam ona pole do popisu dla naszej fantazji. Ściana pomalowana farbą tablicową to świetny pomysł na nowoczesne łazienki dla odważnych!

(fot. KOŁO)

(fot. Kaldewei)

Przedpokój

Jeśli wychodząc z domu chcemy zostawić wiadomość innemu domownikowi, możemy śmiało kredą napisać ją na ścianie. Wystarczy pomalować tablicówką tylko niewielki fragment w korytarzu.

(fot. Stegu)

Wyposażenie

Farba tablicowa może być nakładana na różne powierzchnie. Pomalujmy więc nią doniczki, które później będziemy mogli podpisać nazwami kwiatów czy ziół, które zasialiśmy. Pomysłów jest mnóstwo, wszystko zależy od naszych potrzeb i wyobraźni.

(fot. Benjamin Moore)

(fot. MIA home passion)

(fot. Benjamin Moore)

Następna »

Autor: Redakcja DOM.pl

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


styczeń 20, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Ewa Odpowiedz 2017-08-16 21:46:31

Fajne pomysły na wykorzystanie farby tablicowej znajdziecie na kidini.pl/farba-magnetyczna-w-pokoju-dziecka-jak-ja-wykorzystac/ Ja skorzytałam z ich pomysłów w pokoju syna, jest zachwycony

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wykańczanie