Start Arrow Finanse i prawoArrow Gdzie sprawdzimy umowę bankową?

Gdzie sprawdzimy umowę bankową?

Czy istnieje jakaś instytucja lub urząd gdzie można się udać ze wzorem umowy bankowej, np. na budowę domu, po to aby na spokojnie ja posprawdzać, czy nie ma tam jakichś kruczków prawnych – czy jest korzystna? Żeby byś spokojnym po prostu.

Naszemu czytelnikowi odpowiada ekspert portalu Hiponet.pl:

Trzeba zdać sobie sprawę, że możliwości negocjacji z bankiem odnośnie zapisów umowy kredytowej są bardzo ograniczone. Jeżeli parametry kredytu zostały ustalone, to zmiany ogólnych zapisów umowy napotkają duży opór ze strony kredytodawcy. Nie oznacza to jednak, że należy się poddać i zgadzać na wszystko. W przypadku umieszczenia w umowie niedozwolonych klauzul bank powinien je usunąć. Kredytobiorca nie jest oczywiście specjalistą od prawa i jego pozycja jest teoretycznie słabsza. Istnieją jednak instytucje, które mogą pomóc przy analizie umowy kredytowej. Oczywiście najprostszym sposobem jest udanie się ze wzorem umowy do prawnika. Jego usługi będą jednak płatne. W niektórych sądach można skorzystać bezpłatnie z porad prawnika dyżurującego.

Bezpłatne porady można także otrzymać u powiatowych lub miejskich rzeczników konsumentów, w oddziałach Federacji Konsumentów lub innych organizacjach społecznych. Najlepiej poszukać w internecie takich instytucji, znajdujących się w pobliżu miejsca zamieszkania.

Na swojej stronie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów zamieszcza rejestr klauzul niedozwolonych, gdzie można znaleźć również te dotyczące umów z bankami.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 29, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Nowoczesny Plafon Kantoor White

 • Lampa sufitowa WEST WHITE 5xGU10

 • Promocja

  Lampa podłogowa Trójnóg Awena czarna

 • Promocja

  Lampa wisząca Awena Granatowa

 • Lampa wisząca Roma Mix

 • Żyrandol Bartez 3pł Black

 • Kinkiet Diamond Black TK Lighting