Start Arrow InstalacjeArrow Gdzie zamontować grzejniki c.o.?

Gdzie zamontować grzejniki c.o.?

Wybierając miejsce montażu grzejnika nie kierujmy się wyłącznie walorami estetycznymi. Grzejnik powinien nam zapewnić przede wszystkim skuteczne uzyskanie odpowiedniej temperatury w pomieszczeniu.

Oferta rynkowa w zakresie grzejników jest bardzo obszerna, dlatego też z łatwością wybierzemy rozwiązanie, które będzie pasowało do naszego pomieszczenia zarówno designem jak i wymiarami. Chodzi bowiem o wysokość grzejnika, a przede wszystkim dopasowanie urządzenia do odległości między parapetem a poziomem podłogi. Pamiętajmy, że maksymalną wydajność grzejnik osiągnie w miejscach, gdzie występują największe straty ciepła.

Nie od dziś wiadomo, że grzejniki instalacji grzewczej najlepiej zainstalować pod oknem, przy ścianie zewnętrznej. Miejsce to jest dobre z punktu widzenia cyrkulacji ogrzanego powietrza. Możemy oczywiście zamontować je w innym miejscu np. na ścianie bocznej, pod warunkiem, że zwiększona zostanie o kilka procent moc grzewcza urządzenia.

Autor: Grzejnik Elit, Enix

Grzejniki najczęściej instaluje się bezpośrednio na ścianie. Można również zastosować specjalne stojaki, przytwierdzone do podłogi. Nowoczesne grzejniki są nie tylko estetyczne, ale również cechują się stosunkowo niewielką głębokością zabudowy. Dlatego też po zakończeniu montażu zachowany zostaje elegancki wygląd pomieszczenia.

Autor: Grzejnik Pini, Enix

Pamiętajmy, aby grzejnika nie zabudowywać ani też nie zasłaniać, ponieważ właściwy przepływ powietrza może być zakłócony nawet przez zasłonę wykonaną z materiału. W przypadku grzejnika łazienkowego zwróćmy też uwagę aby nie był on narażony na bezpośrednie działanie strumienia wody.

Autor: Grzejnik Pini, Enix

Parapet zainstalowany nad grzejnikiem zabezpieczy ścianę czy też okno przed zabrudzeniem powstałym w efekcie unoszenia cząstek kurzu. Ważne jest, aby grzejnik nie był dłuższy od parapetu.

Jak wybrać miejsce montażu grzejnika na poddaszu? Musimy wziąć pod uwagę przede wszystkim wysokość ścianki kolankowej. Jeżeli ma ona, co najmniej 80 cm wysokości, można zastosować tradycyjne grzejniki. Poddasze, jak wiemy, daje nam wiele możliwości aranżacyjnych. Warto, więc wybrać urządzenia o wyjątkowych kształtach i kolorach. Na przykład dodatkowe walory estetyczne zyskamy instalując grzejnik na wewnętrznej ścianie.

Grzejniki przedpokojowe, wyposażone w wieszaki, punktową i ażurową kratkę czy też modele o mocno zaakcentowanej geometrycznej, surowej formie to tylko podstawowe przykłady rozwiązań, które podkreślą charakter wnętrza. Z miejscem montażu powinien także współgrać kolor grzejnika.

Autor: Grzejnik Boston, Enix

Dużym uznaniem cieszą się rozwiązania bazujące na zastosowaniu grzejnika, jako ścianki działowej. Urządzenie jest wówczas zamontowane prostopadle do ściany. Może pełnić ono rolę suszarki oraz dzielić pomieszczenia wyznaczając w nim strefy funkcjonalne. Zwróćmy uwagę, że grzejnik będący równocześnie ścianką działową występuje także w salonach, kuchniach czy też korytarzach. Dzięki jego ażurowej konstrukcji nie tracimy światła w pomieszczeniu.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Lampa wisząca Galaxy 1649

  • Kinkiet Maja Gray

  • Lampa wisząca Artwood Dąb 6pł.

  • Lampa Biurkowa Vaio White

  • Lampa podłogowa Maja Black