Start Arrow Wiadomości Arrow Geometria i minimalizm – oprawy Pixel

Geometria i minimalizm – oprawy Pixel

Pixel to najnowsza propozycja Labry w ramach kolekcji opraw natynkowych. Rodzina składa się z trzech opraw o zróżnicowanych wymiarach, które umożliwiają tworzenie ciekawych kompozycji świetlnych na suficie. Seria Pixel doskonale pokazuje też myśl projektową firmy Labra, czyli techniczny perfekcjonizm w połączeniu ze spójnym, minimalistycznym wzornictwem.

Dzięki głęboko cofniętemu wnętrzu zamkniętemu w subtelnej ramce grubości 5 cm Pixel charakteryzuje się wizualną lekkością. Obracanie lamp wokół własnej osi pozwala uzyskać geometryczne układy prostokątów i kwadratów z dopełniającymi się strumieniami świetlnymi. Dodatkowo kompozycję można różnicować kolorystycznie, łącząc biel z czernią lub innymi kolorami z palety RAL.

– Oprawy Pixel to minimalizm techniczny i formalny, geometryczne wzory, a także spójna stylistyka, czyli to, co jest typowe dla Labry. Jednocześnie możliwa jest zabawa punktami świetlnymi rozmieszczonymi w prosty, ale ciekawy sposób – mówi Tomasz Mucha, prezes zarządu w firmie Labra. – Oferowane przez nas oprawy są ograniczone do podstawowych kształtów. Mają przede wszystkim dawać światło i nie dominować w wystroju – dodaje. Wpisuje się to w filozofię Light Thinking, zgodnie z którą to właśnie światło, wspierane minimalistycznym designem, jest głównym bohaterem we wnętrzu.

Oprawy Pixel wyposażone są w wydajne, wysokiej klasy LED-owe źródła światła o długiej żywotności (60 tys. godzin). Pozwalają one osiągnąć ponad 800 lumenów z najmniejszej oprawy o wymiarach 16,5×16,5 cm. Dwa razy większa oprawa to trzykrotnie większa moc źródeł światła (2900 lumenów), natomiast największy prostokąt – aż 3100 lumenów. 

W ramach rodziny Pixel oferowane są oprawy z różnymi barwami światła – od ciepłej (2700/3000 kelwinów), idealnej do stref wypoczynkowych, po chłodną, czyli sprzyjającą np. pracy w biurze (4000 kelwinów). Warto podkreślić, że w każdym przypadku wskaźnik oddawania barwy (CRI – color rendering index, inaczej Ra) osiąga wartość minimum 90, co oznacza, że kolory oświetlanych przedmiotów prezentują się naturalnie, w stopniu bardzo zbliżonym jak w przypadku światła dziennego. 

Oprawy Pixel można również zintegrować z systemami sterowania cyfrowego (wygodne ściemnianie światła), a także domu inteligentnego.

O firmie Labra:

Labra to polska, rodzinna firma specjalizująca się w produkcji architektonicznych opraw oświetleniowych. Wyznacznikiem marki jest techniczny perfekcjonizm w połączeniu z minimalizmem formy i przemyślanym designem. Labra stosuje w swoich oprawach zaawansowane technologicznie diody LED pozwalające dostosowywać moc, barwę światła czy kąt jego padania. Filozofią firmy jest Light Thinking – myślenie światłem, czyli postrzeganie go jako podstawowego składnika dobrze zaprojektowanego wnętrza,
zmieniającego się wraz z rytmem czynności i porą dnia.

Labra

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 26, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty