Start Arrow Wiadomości Arrow Głowica termostatyczna – komfort i oszczędność

Głowica termostatyczna – komfort i oszczędność

Właściciele mieszkań i domów, cały czas szukają sposobów na zmniejszenie ilości energii zużywanej w trakcie ogrzewania. O ile na etapie budowy deweloper ma możliwość wykorzystania energooszczędnych materiałów i produktów takich jak odpowiednia izolacja i system grzewcze, to w przypadku gotowych budynków możliwości te są ograniczone. Przykładem rozwiązania, które z powodzeniem może być wykorzystywane w nowym, jak i starym budownictwie jest głowica HR90 firmy Honeywell. Dzięki nowoczesnemu designowi głowicy, grzejniki zyskają wygląd rozwiązań z najwyższej półki a mieszkańcy skorzystają na wysokim komforcie cieplnym i oszczędzą na ogrzewaniu.

Z głowicą HR90 ustawienie idealnej temperatury jest bardzo proste, dzięki predefiniowanym trybom pracy takim jak „wakacje”, „przyjęcie” czy „dzień wolny”. Przykładowo w trybie ECO, temperatura automatycznie obniża się o 3°C, co przekłada się na 18% spadek zużycia energii. Za oszczędzanie energii odpowiada także funkcja automatycznego zamknięcia zaworu grzewczego w przypadku otwarcia okna oraz przeciwmrozowa, która nie dopuszcza, aby temperatura w pomieszczeniu spadła poniżej 5°C.

Głowica termostatyczna HR90 jest intuicyjna w obsłudze. Można ją dopasować do wszystkich standardowych zaworów grzewczych bez niebezpieczeństwa wycieków czy brudnych prac montażowych.

Zakup głowicy należy rozpatrywać w kategorii inwestycji. Kupując 4 urządzenia HR90 i przyjmując, że przy ich wykorzystaniu oszczędności energii sięgną 20% można wyliczyć, że przy rocznych kosztach ogrzewania mieszkania 75 m² – na poziomie ok. 2580 zł otrzymamy zwrot zainwestowanych pieniędzy po około 2 latach. Podobnie w przypadku domu jednorodzinnego o powierzchni 150 m², gdzie szacowane koszty ogrzewania to  6387 zł, zakup 10 szt. głowic zwróci się w analogicznym okresie czasu.

(Thera Pro HR90 firmy Honeywell)

 

 

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (222)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 4, 2013
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty