Start Arrow Wiadomości Arrow Grunt to dobre podłoże – Bostik Ardagrip Classic

Grunt to dobre podłoże – Bostik Ardagrip Classic

Zanim przystąpimy do wykończenia ścian, należy odpowiednio przygotować podłoże. Powierzchnię, na której planujemy położyć płytki ceramiczne, tapetę lub inną okładzinę, warto najpierw pokryć gruntem Ardagrip Classic marki Bostik. 

fot. Bostik

Trwałość okładziny ściennej zależy nie tylko od wyboru wysokiej jakości glazury oraz odpowiedniego kleju. Równie ważne jest podłoże, do którego będziemy przymocowywali płytki. Choć pozostaje niewidoczne, powinno być starannie przygotowane – mocne, stabilne, suche, wolne od kurzu, tłuszczu, wykwitów i innych zanieczyszczeń. Bardzo ważne jest, aby było także dobrze przyczepne, a jednocześnie posiadało jednolitą, możliwie niską chłonność. Zagwarantować to może pokrycie całej ściany właściwie dobranym środkiem gruntującym, takim jak np. Bostik Ardagrip Classic.

Mniejsza chłonność, większa wytrzymałość

Ardagrip Classic marki Bostik to środek gruntujący na bazie wodnej żywicy dyspersyjnej. Przeznaczony jest do wzmocnienia nośności podłoża oraz zwiększenia jego przyczepności przed ułożeniem płytek, tapet i innych okładzin ściennych i podłogowych. Może być zastosowany przed nałożeniem hydroizolacji podpłytkowej Ardatec Flexdicht. Dedykowany jest do materiałów nasiąkliwych. Chroni je przed wilgocią i wyrównuje chłonność, zapobiegając nadmiernej utracie wilgoci zawartej w preparatach klejowych. Sprawdza się więc na tynkach gipsowych, płytach gipsowych i gipsowo-kartonowych, płytach wiórowych i pilśniowych, a także na betonie, betonie komórkowym, tynkach wapiennych i cementowych oraz jastrychach anhydrytowych i cementowych.  Można go używać zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, dlatego też zyskuje on bardzo uniwersalny charakter i szerokie spectrum zastosowań.

Łatwa i bezpieczna aplikacja

Uniwersalny środek gruntujący Bostik Ardagrip Classic jest produktem gotowym do użycia, sprzedawanym w kanistrach o pojemności 10 l. Nie należy rozcieńczać go z wodą. Przed zastosowaniem wystarczy jedynie wstrząsnąć opakowanie. Grunt nanosi się w sposób prosty i łatwy za pomocą wałka lub pędzla, dlatego nie stanowi to nazbyt skomplikowanego zadania. Zużycie Bostik Ardagrip Classsic zależy od rodzaju oraz chłonności podłoża i wynosi około 80-150 g/m2. Czas schnięcia oscyluje w granicach zaledwie 2 godzin (w temperaturze +20°C, przy 60% wilgotności względnej). Ardagrip Classic jest preparatem bezrozpuszczalnikowym, co wyróżnia go bezwonnością, dzięki czemu może być stosowany w pomieszczeniach o słabiej wentylacji np. (bez okien). Stosowanie gruntu na podłożach, na których przyklejana na być okładzina, podobnie jak w przypadku gruntowania przed malowaniem, ma za zadanie zmniejszenie chłonności materiałów oraz zwiększenie przyczepności kleju. Co za tym idzie mniejsze zużycie zaprawy klejącej i większa trwałość wykonanych prac.

Dodane przez: Fly PR

Fly PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 11, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 • Promocja

  TK Lighting Lampa Wisząca Backaz Gray III + gr...

 • Promocja

  Inteligentny system oświetlenia Cube

 • Plafon Vaio 5 White

 • Lampa wisząca Wire Black 5pł.

 • Lampa ozdobna SANSEVIERIA

 • Plafon Cloud Gray TK Lighting

 • Nowe

  Komplet Dywaników Łazienkowych Montana 01 Sza...

 • Promocja

  Lampa podłogowa trójnóg Awena Mix