Start Arrow WykańczanieArrowSufity i ściany wewnętrzneArrow Gruntowanie płyt GK

Gruntowanie płyt GK

Czytam na forum, że płyty gipsowo-kartonowe należy gruntować przed malowaniem czy innymi pracami na powierzchni. Czy gruntowanie zwykłą farbą podkładową wystarczy?

Odpowiada ekspert Śnieżki, producenta farb do wnętrz:

Po wykonaniu spoinowania płyt gipsowo-kartonowych do pomalowania mamy dwojakiego rodzaju powierzchnie – jedna z nich to spoina płyty wykonana ze szpachli, której głównym składnikiem jest gips. Gips jest materiałem mocno chłonącym wodę – w tych miejscach, na spoinach farba wysycha znacznie szybciej. Wyszlifowana szpachlówka jest także znacznie bardziej gładka od widocznej po obu stronach spoiny szorstkiej i zielonej powierzchni płyty gipsowo-kartonowej.

Zwykłe farby nawierzchniowe wprawdzie pokryją takie powierzchnie, ale nie zamaskują dostatecznie różnic w szorstkości powierzchni. Żeby dokładnie ujednorodnić powierzchnię należy zastosować specjalnie opracowaną do tego celu farbę. Taką farbą jest podkładowa farba emulsyjna ŚNIEŻKA GRUNT. Jej skład został specjalnie dobrany w taki sposób, aby farba nakładała się jedną grubą warstwą i czyniła powierzchnie płyt gipsowo-kartonowych jednorodnymi. Na zachodzie Europy i w Stanach Zjednoczonych, gdzie płyty gipsowo-kartonowe stosuje się od wielu już lat, takie farby określa się mianem Primer (czyt. prajmer).

sniezka

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor Gray

  • Promocja

    Mop chenille z kijem teleskopowym 120 cm

  • Kinkiet HILTON SILVER TK Lighting + gratis żar...

  • Lampa wisząca Wire White 3pł.

  • Listwa Snow 3pł. spot czarny