Start Arrow Wiadomości Arrow Grupa OKNOPLAST z technologiczną nagrodą "Lider 2018"

Grupa OKNOPLAST z technologiczną nagrodą "Lider 2018"

Srebrną statuetkę „Lider 2018” otrzymała także Grupa OKNOPLAST. Jury konkursu doceniło innowacyjny system Voice OKNOPLAST, który pozwala na sterowanie stolarką otworową za pomocą głosu. To jedyna nagroda dla tej branży.

„Lider 2018” to już XVII edycja konkursu, w ramach którego wybrano instytucje oraz firmy, które w 2018 r. wprowadziły na rynek ciekawe rozwiązania technologiczne w trzech branżach – bankowość, ubezpieczenia i inne usługi finansowe oraz przemysł 4.0. Dodatkowo w kategorii „Hit Roku 2019” wskazano innowację technologiczną, która będzie intensywnie wdrażana w bieżącym roku. Jury konkursu odznaczyło Grupę OKNOPLAST w kategorii Przemysł 4.0, przyznając jej srebrną statuetkę.

Jesteśmy niezmiernie dumni, że w tak prestiżowym konkursie doceniono Voice OKNOPLAST – mówił Mike Żyrek, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju w Grupie OKNOPLAST. – W ostatnich latach postęp technologiczny przyczynił się do powstawania inteligentnych i innowacyjnych rozwiązań ułatwiających codzienne funkcjonowanie w naszych domach. Voice OKNOPLAST jest odpowiedzią na ten trend. Wprowadziliśmy na rynek całkowicie nowy produkt, dzięki któremu możemy sterować oknami, drzwiami czy roletami za pomocą głosu.

Sezamie otwórz się, czyli Smart Voice by OKNOPLAST

Zarządzanie systemem Voice nie jest wymagające. Wystarczy odpowiednia aplikacja oraz skonfigurowana centrala systemu. Następny krok to wypowiedzenie konkretnej komendy głosowej – centrala przekaże ją dalej, aż finalnie impuls dotrze do specjalnie zamontowanego napędu, który przykładowo otwiera okno. Voice OKNOPLAST można zastosować w oknach, drzwiach zewnętrznych, roletach czy drzwiach tarasowych.

Voice OKNOPLAST to pierwszy taki produkt na świecie – komentuje Mike Żyrek. – Co bardzo istotne, rozwiązania głosowe są wygodne, bezpieczne i poprawiają komfort codziennego funkcjonowania. Dodatkową zaletą jest także fakt, że w przyszłości warianty będzie można rozszerzać o kolejne elementy inteligentnego domu.

Nagrody w konkursie „Lider 2018” wręczono 24 kwietnia podczas uroczystej  Gali Technobiznesu w Warszawie. W wydarzeniu wzięli udział liczni reprezentanci największych firm technologicznych oraz IT w Polsce, jak również przedstawiciele ministerstw związanych z rozwojem technologii cyfrowej.

OKNOPLAST

Źródło:Oknoplast


Wszystkie komunikaty (7763)

Dodane przez: newss

Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 29, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty