Start Arrow Wiadomości Arrow Grzejnik konwekcyjny, promieniujący, a radiacyjny

Grzejnik konwekcyjny, promieniujący, a radiacyjny

Najtańszym sposobem przekazywania ciepła jest konwekcja, która opiera się na cyrkulacji powietrza, jednak wraz z masami powietrza, wędruje kurz, pyłki i roztocza. Promienniki emitują termoelektryczne fale cieplne, które podobne są do promieniowania słonecznego. Z kolei grzejniki radiacyjne są najdroższe, ale dostarczają komfort cieplny porównywany do tego z C.O.

Konwektory

Grzejniki konwekcyjne wykorzystują efekt unoszenia się ciepłego powietrza ogrzanego przez element grzewczy, które wydostając się z urządzenia powoduje przemieszczanie się mas powietrza, znajdującego się w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Zjawisko to, zwane cyrkulacją, umożliwia szybkie ogrzanie pomieszczenia. Emisja ciepła tych urządzeń uwzględnia również wszystkie gratisowe kalorie ciepła, jakie docierają do danego pomieszczenia (ciepło słoneczne, ciepło ludzkiego ciała, itp.). Niestety zjawisko cyrkulacji dotyczy też kurzu, pyłków i roztoczy w ogrzewanym powietrzu w pomieszczeniu oraz ich osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia (ważne szczególnie dla alergików i astmatyków). Z kolei największą zaletą konwektorów jest to, iż są najtańsze.

Atlantic Polska sp. z o. o. posiada w ofercie dwa modele grzejników konwekcyjnych tj. F117 i F18. Obydwa posiadają termostat elektroniczny, ceny pierwszego zaczynają się od 308 zł, a drugiego od 338 zł.

grzejnik konwekcyjny, konwektor

Konwektor F117

Promienniki

W przeciwieństwie do konwektorów, grzejniki promieniujące zapewniają silniejsze odczucie ciepła przy użyciu tej samej ilości energii, zdecydowanie zwiększając nasze poczucie komfortu. Grzejniki promieniujące wykorzystują w swej pracy efekt frontalnego emitowania termoelektrycznych fal cieplnych, swym charakterem zbliżonych do promieniowania słonecznego lub ciepła wytwarzanego przez kominek. Promieniowanie to rozprzestrzenia się w linii prostej, pozwalając na przejmowanie wytworzonego ciepła przez nas samych oraz przedmioty z naszego otoczenia, zapewniając również niewielką różnicę temperatur między podłogą, a sufitem. Ich kolejną przewagą nad konwektorami jest to, że lepiej nagrzeją wysokie pomieszczenia.

promiennik, grzejniki promiennikowe

Promiennik Solius

Mimo, że promienniki na ogół są droższe od konwektorów, Atlantic Polska posiada w swojej ofercie jeden model grzejnika promieniującego Solius, który kosztuje tyle, ile konwektory, bo taki o mocy 1000 W można kupić za 529 zł. Wyposażony jest m.in. w system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu.

Radiatory

Radiacja to najmłodsza, najbardziej nowoczesna, ale i najdroższa technologia. Grzejniki radiacyjne w swej pracy kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym wszystkie zalety promieniowania cieplnego i naturalnej konwekcji. Emitują łagodne i otaczające ciepło w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Wykonane ze specjalnych materiałów, wykorzystują całą powierzchnię obudowy, by reagować bardzo szybko i efektywnie na każdą zmianę temperatury w pomieszczeniu. Komfort cieplny, który dostarczają, jest porównywalny z komfortem, jaki daje nam standardowo stosowany wodny system Centralnego Ogrzewania.

radiator

Radiator Galapagos

Alcove, Galapagos i Alipsis to modele radiatorów z oferty Atlantic Polska. Wszystkie oprócz systemu ASP posiadają także funkcję Wietrzenie. Polega ona na wykrywaniu przez czujniki otwartych okien, a następnie na obniżaniu mocy. Dodatkowo Galapagos i Alipsis wyposażone są w czujniki ruchu i światła, które wykrywają obecność domowników, jak i porę dnia i dostosowują do nich pracę urządzenia. Alcove można kupić za 1 722 zł, Galapagos za 1 845 zł, natomiast Alipsis za 4 434 zł.

Link do zakładki nt. grzejników elektrycznych:
http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/grzejniki_elektryczne/

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (7547)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 23, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje