Start Arrow Wiadomości Arrow Grzejnik, który chłodzi

Grzejnik, który chłodzi

Dynamiczny grzejnik rewersyjny podłączony jest do pompy ciepła, dzięki czemu, podczas upalnych dni, może chłodzić pomieszczenie. Z kolei wybraną temperaturę, w trakcie ostrej zimy, pomoże zapewnić element grzewczy i wentylator. Urządzeniem sterować można za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie.

Również chłodzenie

Grzejnik Panama wyposażono w wodny wymiennik ciepła, należy więc podłączyć go do pompy ciepła. Dzięki temu, w zależności od trybu jej pracy, może zarówno ogrzewać, jak i chłodzić. Aby osiągnąć, ustawioną na wyświetlaczu, temperaturę w rewersyjnym systemie pracy urządzenia, wentylator dostosowuje swoją prędkość. W trybie chłodzenia grzejnik pozwala osiągnąć minimalną temperaturę 17,5 st. C.

Panama

Dzięki współpracy z generatorem gorącej wody, grzejnik zużywa jedynie 25% energii, gdyż zapewnia 75% odzysk ciepła. Jest to możliwe, gdyż kalorie zawarte w powietrzu stanowią większość energii potrzebnej do ogrzania domu.

Podczas zimy wspomaganie pompy ciepła

Podczas pracy w trybie Eko, który zalecany jest szczególnie podczas nieobecności od 12 do 48 godzin, 100% energii pochodzi z pompy ciepła. Ta funkcja polega na obniżeniu temperatury o 3,5 st. C. w stosunku do wybranej w poprzednim trybie.

Aby utrzymać optymalną temperaturę, nawet podczas bardzo mroźnych dni, gdy praca samej pompy ciepła nie gwarantuje tego, urządzenie wyposażono także w element grzewczy i wentylator współosiowy. Załączamy wówczas tryb Komfort, w którym może zostać uruchomiona przednia płyta grzewcza. Wspomoże ona działanie wentylatora, którego prędkość jest kontrolowana.

Panama

Panama

Cicha praca

Trzecim trybem, w który wyposażony jest grzejnik Atlantic Polska, jest Quiet. Polega on na zminimalizowaniu hałasu do maksymalnie 21 dBA, poprzez ograniczenie pracy wentylatora. Dzięki temu możemy zainstalować urządzenie w sypialni, gdyż nie będzie przeszkadzał w komfortowym śnie. Jednak w trybie cichym czas oczekiwania na uzyskanie, wybranej temperatury, będzie dłuższy.

Sterowanie aplikacją w telefonie

Do dynamicznego grzejnika radiacyjnego dokupić można centralę sterującą systemu Cozytouch. Umożliwia ona sterowanie pracą urządzenia, w dowolnym miejscu i czasie, za pomocą drogi radiowej. Należy podłączyć ją do routera internetowego, a następnie pobrać darmową aplikację mobilną. Dzięki temu możemy zdalnie zarządzać nieobecnościami, a także sprawdzać i analizować wydatki dotyczące energii.

Panama ma wysokość 678 mm, głębokość 178 mm, natomiast szerokość zależy od wersji i wynosi 635 mm lub 920 mm. Wersja Panama 500 kosztuje 2 823 zł i w zależności od trybu pracuje z maksymalną mocą od 430W do 1070W. Natomiast Panama 1000 kosztuje 3 137 zł, a jej maksymalna moc wynosi od 565W do 2210W.

Aby zachować pełną wydajność urządzenia konieczne jest jego oczyszczanie przynajmniej dwa razy w roku. Do tego corocznie, aby uniknąć ryzyka zatkania i wycieku, należy zakonserwować zbiornik na skropliny (przegląd można połączyć z przeglądem konserwacyjnym pompy ciepła).

Link do zakładki nt. produktu na stronie producenta http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/energie_odnawialne/panama/

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


Lipiec 13, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty