Start Arrow InstalacjeArrow Grzejnik łazienkowy dla całej rodziny

Grzejnik łazienkowy dla całej rodziny

Urządzenie łazienki w taki sposób, aby komfortowo mogli z niej korzystać rodzice, dziadkowie i dzieciaki, to nie lada wyzwanie. Niezależnie od tego, jaką przestrzenią dysponujemy, najważniejsza jest maksymalna funkcjonalność wszystkich sprzętów oraz aranżacja, która rozweseli wnętrze i uporządkuje strefy użytkowe.

dziecko_lazienka

Przy urządzaniu łazienki pamiętajmy, że jeśli będzie z niej korzystać duża rodzina, nie mamy szans na zachowanie idealnego porządku. Dlatego kluczem do atrakcyjnej i wygodnej łazienki jest zadbanie o spójność wystroju i ograniczenie liczby sprzętów poprzez wybór tych najbardziej funkcjonalnych. Warto więcej czasu poświecić grzejnikowi łazienkowemu.

To urządzenie jest często traktowane wyłącznie jako konieczność. Jednak wybór odpowiedniego modelu pozwoli nam uzyskać dodatkową przestrzeń na suszenie ręczników i ubrań przez cały rok oraz uatrakcyjnić wystrój łazienki.

Kolory radości

Łazienka użytkowana przez wiele osób o różnych potrzebach powinna być przede wszystkim spójna stylistycznie. Sprawdza się w niej wystrój minimalistyczny, ale do pomieszczenia używanego przez mamę, tatę i dzieci proponujemy łazienkę wesołą i kolorową. Intensywne barwy ożywią wnętrze, a przy okazji są bardzo praktyczne – ewentualny bałagan nie będzie się nadmiernie rzucał w oczy. Zastosowanie kilku kolorów pozwoli nam ponadto rozdzielić strefy użytkowe w łazience i wywołać wrażenie ładu.

grzejnik

fot. Purmo

Idealny grzejnik w takiej radosnej aranżacji to Chorus Plus marki Purmo. Model ten charakteryzuje się szerokimi, płaskimi kolektorami, dzięki czemu wygląda oryginalnie i nowocześnie. Stanowi więc ciekawy akcent stylistyczny. Chorus Plus dostępny jest w aż 48 barwach z palety RAL, bez problemu wybierzemy więc kolor pasujący do całości. W pokazanej na zdjęciu aranżacji grzejnik ma intensywny, soczysty odcień czerwieni i został pomyślany jako akcent kontrastujący z pozostałymi barwami. Taka barwa doskonale koresponduje z oryginalną formą grzejnika, dzięki czemu przyciąga wzrok i nadaje łazience dynamiczny charakter. Poranna kąpiel w tak urządzonej łazience to dawka energii na cały dzień!

Grzejnik wielofunkcyjny

Dla funkcjonalności łazienki ważne jest, aby można było na nim suszyć ubrania i ręczniki. Dzięki temu nie wiszą one nad wanną – a jeśli zamontowaliśmy nowoczesną kabinę prysznicową – nie rozwieszamy ręczników po wszystkich grzejnikach w mieszkaniu. Niebagatelne znaczenie ma także możliwość szybkiego wysuszenia bielizny.

Model Chorus Plus zaprojektowaliśmy specjalnie w celu ułatwienia suszenia rzeczy. Grzejnik ten ma szerokie kolektory rozmieszczone w grupach po kilka. Uzyskujemy dzięki temu mnóstwo przestrzeni do wykorzystania. – radzi Małgorzata Kerntopf – Zalewska, w firmie Rettig Heating odpowiedzialna za grzejniki łazienkowe Purmo.

Urządzeniem bardzo ułatwiającym życie jest elektryczna grzałka Purmo, którą można podłączyć do grzejnika łazienkowego. Grzałka pozwoli nam korzystać z ciepłych kolektorów przez cały rok, niezależnie od sezonu grzewczego.

Ma to dwie podstawowe zalety: po pierwsze: grzejnik łazienkowy z podłączoną grzałką także poza sezonem grzewczym służy jako poręczna suszarka do wilgotnych rzeczy. Po drugie: gdy wiosna lub lato są zimne, możemy dogrzać łazienkę i uchronić się przed gęsią skórką podczas kąpieli! – mówi Małgorzata Kerntopf – Zalewska.

grzalka

fot. Purmo

Grzałka Purmo dzięki prostej konstrukcji pokrętła nie sprawia kłopotów z ustawieniem temperatury oraz utrzymaniem w czystości. Użytkowanie ułatwia także to, że zawsze wiemy, kiedy grzałka jest włączona – jej pracę sygnalizuje bowiem pierścień świetlny. Grzałka ma siedmiostopniową regulację temperatury w zakresie od 7 do 70°C. Można też ustawić temperaturę przeciwzamrożeniową, której pozycja jest oznaczona gwiazdką.
Na koniec kilka słów o najbardziej wygodnym usytuowaniu grzejnika łazienkowego. Umieśćmy go na ścianie na takiej wysokości, abyśmy mogli bez problemów dosięgnąć do najwyższego poziomego kolektora. Dzięki temu będziemy mogli używać jako suszarki całej wielkości grzejnika. Pamiętajmy także, że grzejnik z grzałką elektryczną montujemy co najmniej 60 cm od obrysu wanny, natrysku i umywalki.

Tak urządzona łazienka jest gotowa do chwil relaksu i dziecięcych zabaw w wodzie.

Autor: Purmo

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje