Start Arrow Wiadomości Arrow Grzejnik ogrzewa łazienkę i suszy ręcznik

Grzejnik ogrzewa łazienkę i suszy ręcznik

W przypadku zdecydowanej większości grzejników elektrycznych, rozłożenie na nich ręcznika spowoduje zakrycie otworów wylotowych, którymi ciepło wydostaje się z urządzenia do wnętrza łazienki. W tej sytuacji, praktycznie cała wytworzona przez grzejnik energia zużyta zostaje jedynie do wysuszenia ręcznika.

Konstruktorzy w fabryce Atlantic wyposażyli grzejnik Organza w boczne otwory wylotowe, które zapewniają wydostawanie się ciepła spod ręcznika i ogrzewanie łazienki. Są one podstawą działania Duo System, czyli dwutorowego rozprowadzania ciepła, który jest patentem firmy i umożliwia utrzymanie w łazience temperatury na żądanym poziomie, mimo, że na grzejniku suszy się ręcznik.

Oprócz tego ten model grzejnika łazienkowego posiada inną nowinkę technologiczną, a mianowicie system ASP przeciwdziałający cyrkulacji kurzu. Dzięki niemu w ogrzewanym pomieszczeniu nie unosi się kurz, ani nie osiada w bezpośrednim otoczeniu urządzenia, co jest korzystne dla alergików i astmatyków. Cyfrowy termostat temperatury ma trzy zakresy pracy tj. Komfort (10-28 st. C.), Eko (Komfort pomniejszony o 3,5 st. C.), a także Antyzamarzanie (7 st. C.). Blokada ustawień termostatu daje nam pewność, że nasze dziecko nie będzie samemu przestawiało temperatury urządzenia podczas zabawy i, że nic nie popsuje.

Z racji tego, że Organza jest kompatybilna z systemem sterowania Pass Program, można do niej zainstalować programator Chronopass, który znajduje się w zestawie. Programator ten umożliwi zarządzanie nie tylko pojedynczym grzejnikiem, ale i całym systemem grzewczym. Można programować urządzenie na okres jednego tygodnia, poprzez trzy niezależne programy oraz dwa rodzaje temperatur dla każdego z nich. Oprócz tego urządzenie posiada niezależny wentylator Ventilo o mocy 1000 W z siatkowym filtrem powietrza, podświetlane pokrętła i przyciski oraz 2 uchwyty do montażu, które umożliwią powieszenie ręczników.

Niskotemperaturowy, płytowy element grzewczy grzejnika, który wykonany został ze szkła hartowanego, pokryty jest cienkowarstwowo folią grzewczą. Taka budowa zapewnia więc nie tylko odpowiednie ogrzewanie, ale i ciekawy wygląd. Warto dodać, że szkło SGG Securit, którego użyto do wykonania grzejnika jest tak wytrzymałe, że wykorzystuje się je do produkcji okien antywłamaniowych.

(Cena brutto Organzy to 3 690 zł za wersję 1600 W lub 4 305 zł za 1750 W.)

Autor: Materiały prasowe


Wszystkie komunikaty (790)

Dodane przez: Wiadomości z rynku

Wiadomości z rynku
Dodaj komentarz

Data dodania:


Czerwiec 10, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje