Start Arrow Wiadomości Arrow Grzejnik w kuchni i łazience, a wietrzenie

Grzejnik w kuchni i łazience, a wietrzenie

Ze względu na wilgoć, kuchnię i łazienkę wietrzymy najczęściej. Jednak wtedy praca grzejnika elektrycznego pochłania niepotrzebne kilowaty energii. Dla osób, które nie zawsze pamiętają o jego wyłączaniu, stworzono grzejnik, który automatycznie przerwie pracę, gdy jego czujniki wykryją otwarte okno.

Para wodna w kuchni i łazience

Spośród pomieszczeń, na brak świeżego powietrza najbardziej narażona jest kuchnia. Wilgotność zwiększa gotowanie, które wiąże się z powstawaniem pary wodnej. Dodatkowo podczas przygotowywania posiłków mogą powstawać nieprzyjemne zapachy. Dużo pary wodnej wytwarzamy również podczas korzystania z łazienki, szczególnie jeśli bierzemy gorącą kąpiel lub prysznic.

Skutki wilgoci

Nadmiar wilgoci sprzyja rozwojowi bakterii, grzybów i pleśni. Pociąga to za sobą konsekwencje zdrowotne, szczególnie w przypadku alergików. Poza tym powodować może niszczenie mebli, ścian czy okien. Aby usuwać parę wodną, w kuchni i łazience, zainstalowana musi być odpowiednia wentylacja. Poza tym konieczne jest korzystanie z pochłaniaczy i okapów kuchennych.

Tatou Bains

Straty energii podczas wietrzenia

Duża ilość wilgoci, która powstaje w tych pomieszczeniach, musi być usunięta poprzez intensywne wietrzenie. Niestety przez wymianę powietrza, czyli wentylację i wietrzenie, ucieka z naszych domów ok. 15 procent ciepła.

Praca grzejników elektrycznych, w czasie wietrzenia pomieszczeń, jest nieefektywna i pochłania niepotrzebne kilowaty energii, za które później musimy zapłacić. Dlatego w tym czasie powinniśmy je wyłączać. Niestety nie zawsze o tym pamiętamy.

Grzejnik sam się wyłączy

Tatou Bains

Tatou Bains wyposażony jest w funkcję Wietrzenie, która w celu oszczędności energii, automatycznie zatrzymuje pracę urządzenia na czas wietrzenia pomieszczenia. Jest to możliwe dzięki czujnikowi otwartego okna, który wychwytuje nadmiar zimnego powietrza wokół grzejnika.

Oszczędność dzięki zdalnemu sterowaniu

Jednak urządzenie z oferty Atlantic Polska oszczędza energię również dzięki zdalnemu sterowaniu, przy pomocy aplikacji mobilnej Cozytouch. Umożliwia ona rozbudowaną kontrolę parametrów pracy i bieżących kosztów jego eksploatacji. Dzięki temu zaoszczędzić można do 45% energii.

Promieniowanie dzięki aluminium

W urządzenie wbudowano płytę promieniującą, wykonaną z aluminium, która zapewnia odczucie podobne do promieniowania słonecznego. Rozprzestrzenia ciepło szybko i w wielu kierunkach, co gwarantuje dotarcie, w krótkim czasie, do każdej części pomieszczenia.

Dzięki temu różnica temperatur pomiędzy podłogą, a sufitem, jest niewielka. Jest to dobre rozwiązanie do wysokich pomieszczeń, o dużej kubaturze.

Bez cyrkulacji kurzu

Element grzewczy z aluminium zapewnia powietrze dobrej jakości. Dodatkowo ten promiennik podczerwieni, wyposażony jest w system ASP. Eliminuje on zjawisko cyrkulacji kurzu, w ogrzewanym pomieszczeniu, a także jego osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia. Dzięki temu jest zalecany przez lekarzy, dla osób z problemami dróg oddechowych (alergicy, astmatycy).

Tatou Bains

Model o mocy 1000W kosztuje 1 004 zł, natomiast 1500W jest w cenie 1 066 zł.

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (6586)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


Sierpień 1, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania