Start Arrow Wiadomości Arrow Grzejnik z energooszczędnymi czujnikami

Grzejnik z energooszczędnymi czujnikami

Na polskim rynku dostępny jest grzejnik radiacyjny, który posiada dużą inercję cieplną, dzięki żeliwnemu elementowi grzewczemu i cienkowarstwowej folii grzewczej na obudowie ze szkła hartowanego. Wyposażono go w czujniki ruchu, światła i otwartych okien, dzięki którym urządzenie samo obniża temperaturę, gdy nikogo nie ma w domu, jest noc lub podczas wietrzenia.

Czujnik ruchu i światła.

Atlantic wyprodukował grzejnik Alipsis, wyposażony w cyfrowy system regulacji temperatury pomieszczenia Sweet Control, który steruje elementem grzewczym. Samoczynnie obniży temperaturę w pokoju, gdy czujniki nie wykryją ruchu i kiedy zapadnie noc, gdyż nie ma sensu utrzymywać optymalnej temperatury, gdy nikogo nie ma lub, gdy wszyscy śpią. Natomiast, gdy sensory wykryją obecność osób i zwierząt i, gdy nastanie dzień, temperatura zostanie podniesiona.

Czujnik otwartych okien – wietrzenie

Praca grzejników elektrycznych w czasie wietrzenia pomieszczeń jest nieefektywna i pochłania niepotrzebne kilowaty energii, za które później musimy zapłacić. Dlatego radiator Alipsis wyposażono również w funkcję Wietrzenie, czyli automatyczny system wykrywania otwartych okien. Specjalny czujnik w urządzeniu wychwytuje nadmiar zimnego powietrza wokół grzejnika i przerywa jego pracę na określony czas. Nie zachodzi wówczas wytwarzanie energii w momencie, w którym będzie ona praktycznie w całości zmarnowana.

Inercja cieplna

Dzięki konstrukcji elementu grzewczego wykonanego z żeliwa i obudowie zewnętrznej składającej się ze szklanej płyty czołowej, która pokryta jest cienkowarstwową folią grzewczą, urządzenie posiada bardzo dużą inercję cieplną. Rozwiązanie to przypomina swym charakterem komfort cieplny znany z pieców akumulacyjnych i jest patentem firmy Atlantic o nazwie system STI. Firma wykorzystała szkło hartowane SGG Securit, które z powodu odporności, wykorzystuje się do produkcji okien i drzwi antywłamaniowych.

Alipsis

Alipsis

Cena produktu wynosi 4 434 zł (1000W), 5 068 zł (1500W) lub  5 701 zł (2000W).

Link do zakładki nt. produktu na stronie producenta
http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/grzejniki_elektryczne/alipsis/

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (7427)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 23, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty