Start Arrow Wiadomości Arrow Grzejniki radiacyjne z żeliwem lub płynem

Grzejniki radiacyjne z żeliwem lub płynem

Grzejniki radiacyjne są droższe od konwekcyjnych czy promiennikowych, jednak dostarczają komfort cieplny porównywany do tego z C.O. Na polskim rynku dostępne są radiatory, które ogrzewają za pomocą elementu z żeliwa lub specjalnego płynu.

Galapagos

Galapagos

Radiacja to najmłodsza, najbardziej nowoczesna, ale i najdroższa technologia. Radiatory w swej pracy kontrolują inercję cieplną pomieszczenia, wykorzystując przy tym wszystkie zalety promieniowania cieplnego i naturalnej konwekcji. Emitują łagodne i otaczające ciepło w całym ogrzewanym pomieszczeniu. Wykorzystują całą powierzchnię obudowy, by reagować bardzo szybko i efektywnie na każdą zmianę temperatury w pomieszczeniu. Komfort cieplny, który dostarczają, jest porównywalny z tym, jaki daje nam standardowo stosowany wodny system Centralnego Ogrzewania.

Element grzewczy z żeliwa

Atlantic Polska w swojej ofercie ma kilka grzejników, które ogrzewają za pomocą radiacji. Jeden spośród nich, czyli Alcove posiada obudowę ze stali wysokogatunkowej, natomiast element grzewczy z żeliwa, które odznacza się dużą bezwładnością. Oznacza to, iż ciepło zmagazynowane wewnątrz elementu grzewczego jest stopniowo oddawane do otoczenia. Dzięki temu grzejnik ten wybierają osoby, które preferują ciepło otaczające i stałe w wyrazie. Alcove posiada funkcję Equilibre, która umożliwia natychmiastowe przejście z temperatury Komfort do Eko.

Płyn grzewczy

Z kolei radiator Galapagos ogrzewa za pomocą termo-przewodzącego fluidu i grzałki nurkowej wykonanej ze stali inox. Płyn grzewczy Fluide przenosi ciepło w zamkniętym obwodzie, celem przekazania go do obudowy zewnętrznej wykonanej z aluminium, która następnie oddaje je do pomieszczenia. Ciepło przekazywane jest w sposób łagodny i długi, nie wysusza też powietrza.

Alcove

Alcove

Galapagos

Galapagos

Grzejnik ten posiada system Sweet Control, którego praca opiera się na czujniku światła i ruchu. Dzięki niemu urządzenie samo obniży temperaturę w pokoju, gdy czujniki nie wykryją ruchu i kiedy zapadnie noc, gdyż nie ma sensu mocno dogrzewać domu, w którym nikogo nie ma lub, gdy wszyscy śpią. Natomiast, gdy wykryje ruch osób i zwierząt i, gdy nastanie dzień, temperatura zostanie podniesiona.

Oprócz tego Galapagos wyposażono w system STI gwarantujący dużą inercję cieplną urządzenia, który jest patentem firmy Atlantic. Dzięki niemu otrzymujemy komfort cieplny, który swym charakterem przypomina ten znany z pieców akumulacyjnych.

Obydwa grzejniki radiacyjne Atlantic Polska produkuje o mocy 1000W, 1500W lub 2000W. Posiadają cyfrowy termostat temperatury z wyświetlaczem LCD, którym ustawić można jeden z trzech zakresów temperatur pracy tj. Komfort (10-28 st. C.), Antyzamarzanie (7 st. C.) i Eko (temperatura Komfort pomniejszona o 1-4 st. C.).

Radiatory wyposażono w funkcję Wietrzenie, której praca polega na wychwytywaniu przez czujnik otwartych okien, nadmiaru zimnego powietrza wokół urządzenia i przerywaniu jego pracy na określony czas. Oprócz tego posiadają system ASP, który eliminuje zjawisko cyrkulacji kurzu, pyłków i roztoczy w ogrzewanym powietrzu, a także ich osiadanie w bezpośrednim otoczeniu urządzenia.

Obydwa modele są kompatybilne z systemem sterowania Pass Program, dlatego można podłączyć je do istniejącej już sieci sterowania lub użyć programatora, by sterować nimi w sposób indywidualny i niezależny.

Link do zakładki nt. radiatorów na stronie producenta http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/grzejniki_elektryczne/

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (6574)

Dodane przez: pyry

pyry
Dodaj komentarz

Data dodania:


Wrzesień 9, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Małe Mieszkanie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania