Start Arrow Wiadomości Arrow Grzejniki w walce z alergią

Grzejniki w walce z alergią

Katar, łzawienie oczu, kichanie, duszność, a także uczucie zmęczenia i ból głowy. Objawy alergii na roztocze kurzu domowego są nie tylko wyjątkowo dokuczliwe – mogą również przyczynić się do rozwoju astmy. Grzejniki Purmo z linii Hygiene, których konstrukcja pozbawiona jest trudno dostępnych i niełatwych do oczyszczenia elementów, stanowią idealne rozwiązanie dla alergików.

Grzejnik Plan z linii Hygiene, fot. Purmo

Najpiękniejsza z pór roku nie wszystkich wprawia w dobry nastrój. Chociaż dni są coraz dłuższe i za oknem świeci słońce, niektórzy unikają spacerów jak ognia. Wszystko z powodu unoszących się w powietrzu pyłków roślin, które nasilają charakterystyczne dla alergików dolegliwości. Dlatego wiosną temat alergii powraca jak bumerang. Warto jednak pamiętać, że uczulać mogą także roztocze kurzu intensywnie mnożące się w naszych domach, szczególnie w sezonie grzewczym. Dlatego już teraz warto pomyśleć o wymianie grzejnika i wybrać odpowiedni model, który bez problemu da się utrzymać w czystości.

Odpowiedzialne za alergie roztocze ukryte są w dywanach, wykładzinach, zasłonach oraz materacach łóżek. Krótko mówiąc, we wszystkich miejscach, gdzie zbiera się kurz. Niewidzialne dla ludzkiego oka, mogą wywoływać zarówno zapalenie górnych dróg oddechowych, jak i dokuczliwe zmiany skórne. W tej sytuacji szczególnego znaczenia nabiera wybór odpowiednich mebli i urządzeń, które można łatwo i skutecznie odkurzyć. Grzejniki Purmo z linii Hygiene doskonale sprawdzają się w domu alergików oraz w pomieszczeniach o podwyższonych standardach sanitarnych.

Grzejnik Ventil z linii Hygiene, fot. Purmo

Purmo Ventil Hygiene to stalowy grzejnik płytowy, który nie posiada elementów konwekcyjnych oraz osłon bocznych i górnego grilla. Tego typu konstrukcja z jednej strony znacząco ułatwia czyszczenie urządzenia, a z drugiej skutecznie utrudnia osadzanie się na nim kurzu. Model ten wyróżnia się profilowanymi płytami grzejnymi i wyposażony jest w sześć króćców przełączeniowych, które umożliwiają jego podłączenie od dołu i z boku.

Purmo Plan Hygiene to z kolei grzejnik z podłączeniem bocznym, który również pozbawiony jest elementów konwekcyjnych i osłon. Tym, co go charakteryzuje jest całkowicie płaska płyta przednia, nałożona na profilowaną bazową płytę grzejną w sposób gwarantujący elegancki wygląd. Natomiast zwolenników gładkich powierzchni, którzy chcieliby mieć możliwość podłączenia grzejnika zarówno od dołu, jak i z boku, z pewnością zadowoli Purmo Plan Ventil Hygiene. Swoim designem przypomina model Plan Hygine, a pod względem liczby i rozmieszczenia otworów przełączeniowych – Ventil Hygiene.

Wiosna to doskonały czas na przeprowadzenie remontu i zmianę wystroju wnętrza. Wszystkie wymienione modele grzejników marki Purmo pozwalają ograniczyć gromadzenie się kurzu, a przez to zredukować ilość zawartego w nim alergenu. Decydując się na ich instalację,  podniesiemy standard higieniczny w naszym domu, który w sezonie grzewczym będzie bezpiecznym środowiskiem dla alergika.

Dodane przez: BestBrandsPR

BestBrandsPR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 13, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogrzewanie domu i mieszkania