Start Arrow Budowa domuArrow Grzyb na ścianie w mieszkaniu

Grzyb na ścianie w mieszkaniu

Mieszkam w nowym 2 letnim bloku i tej zimy na ścianie od klatki schodowej pojawiła się pleśń – pisze nasz czytelnik na forum budowlanym. – Usunąłem ją i zabezpieczyłem ścianę preparatem od pleśni ale sytuacja po kilku miesiącach powtórzyła się. Przy tej ścianie stała szafa w odległości ok 10 cm od ściany. Może to miało wpływ na wilgotnienie ściany ale chciałbym aby szafa stała właśnie tam. Ściana była bardzo zimna. Czy jest jakiś sposób ocieplenia tej ściany od wewnątrz mieszkania?

Czytelnikowi doradza nasz ekspert,
Tomasz Rybarczyk, Product Manager z firmy SOLBET:

Powstawanie grzyba spowodowane jest tym, że ta ściana jest słaba pod względem izolacyjności termicznej. Jest to zaniedbanie firmy, która była inwestorem.

Najlepiej by było docieplić tę ścianę od strony klatki schodowej. W tej kwestii proponuję zwrócić się do zarządcy, który według mnie powinien na własny koszt usunąć tę usterkę.

Proszę też porozmawiać z sąsiadami, czy oni też mają tego typu problem.

Zadaj pytanie ekspertowi

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2011-07-18 12:51:42

Wykonanie rzetelnej ekspertyzy mykologicznej umożliwia prawidłową i trwałą likwidację zagrzybienia i przywrócenie budynkowi prawidłowych warunków użytkowania. Ni zagwarantują tego żadne maskujące prace doraźne (np. zamalowanie zagrzybienia). §322.Pkt.3 Przed podjęciem przebudowy, rozbudowy, modernizacji lub zmiany przeznaczenia budynku, w wypadku stwierdzenia występowania zawilgocenia i oznak korozji biologicznej, należy wykonać ekspertyzę mykologiczną i na podstawie jej wyników, odpowiednie roboty zabezpieczające. Wyżej wymieniony paragraf stanowi podstawę prawną do żądania ekspertyzy mykologicznej od właściciela / administratora budynku. Masz do tego prawo.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Plafon Harmony Black

  • Promocja

    Lampa podłogowa Trójnóg Luna Grafitowa

  • Promocja

    Lampa podłogowa Faro Black

  • Velio Abażur żyrandol 3 pł. czerń + chrom /...

  • TK Lighting Kinkiet Maja GU10 Led Black