Start Arrow OgródArrow Hiacynty w doniczce. Jak je pielęgnować?

Hiacynty w doniczce. Jak je pielęgnować?

Hiacynty to rośliny o ciężkich i barwnych kwiatostanach, które mają piękny zapach. Są symbolem nadchodzącej wiosny. A skoro wiosna zbliża się do nas wielkimi krokami, pora odpowiedzieć na pytanie, jak je pielęgnować. Oto kilka wskazówek…

Hiacynty to kwiaty pochodzące z rejonu Morza Śródziemnego. Porastały tereny od Azji Mniejszej po Palestynę. Posiadają charakterystyczne łuskowate cebule, z których tworzą się lancetowate liście i kilka pędów kwiatowych. 

Kiedy sadzić hiacynty w doniczce?

Zanim rozpoczniemy sadzenie hiacyntów, należy pamiętać o zakupie odpowiednich cebulek kwiatowych. Wybierz te największe i gładkie. Zwróć też uwagę na to, czy nie są poobijane. Nie kupuj cebulek, które posiadają jakiekolwiek przebarwienia lub plamy. Ich sadzenie zależy w dużej mierze od tego, kiedy będziemy chcieli by zakwitły. Te posadzone w październiku, zakwitną w styczniu. Z kolei hiacynty posadzone we wrześniu, zakwitną nam w grudniu. 

Jak pielęgnować hiacynty?

Hiacynty lubią chłodne miejsca. Najlepiej wypełnione dużą ilością rozproszonego światła. Pamiętaj, aby roślinę trzymać z daleka od urządzeń grzewczych. W przeciwnym razie szybko się rozwiną i przekwitną. 

Podlewanie hiacyntów 

Kwiat ten nie potrzebuje dużo wody. Pamiętać jednak należy, aby jego podłoże było stale wilgotne. Najlepiej podlewać roślinę raz w tygodniu. Co ważne, podczas podlewania, należy zwrócić szczególną uwagę, by nie zamoczyć cebul, liści i kwiatów rośliny. Najlepiej wlać wodę do podstawki. Rośliny nie trzeba nawozić. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 4, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty