Start Arrow Wiadomości Arrow Hiszpańskie podłogi z plecionki

Hiszpańskie podłogi z plecionki

Kojarzycie niezwykłą dzielnicę Eixample w Barcelonie? To właśnie ona stała się inspiracją dla projektantów marki Fitnice przy pracy nad ich oryginalnymi podłogami. W efekcie powstała efektowna plecionka winylowa, która łączy hiszpański temperament i design z bardzo dobrą jakością wykonania.

Podłogi z plecionki marki Fitnice

Podłogi z plecionki marki Fitnice

Historia barcelońskiej dzielnicy Eixample

Dzielnicę Eixample można określić ewenementem na skalę światową. Została ona wzniesiona od podstaw w II połowie XIX i na początku XX wieku. W tym okresie Barcelona dynamicznie się rozwijała, czemu towarzyszył duży wzrost liczby ludności. Miasto zaczęło się borykać z brakiem przestrzeni. W latach 1854-56 władze miejskie zdecydowały o rozebraniu murów wokół najstarszej części Barcelony i rozpisały konkurs na zaprojektowanie w tym miejscu nowoczesnej dzielnicy mieszkaniowej. Jej pomysłodawcą został Ildefons Cerdà, ale duży wkład w wygląd mieli również inni modernistyczni architekci, w tym Antonio Gaudi. Na czym polega wyjątkowość Eixample? Została zrealizowana w oparciu o niezwykle precyzyjnie określone zasady geometryczne. Ulice przecinają się pod kątem prostym, tworząc czworoboczne kwartały pod zabudowę mieszkalną (hiszp. manzanas). Szerokość ulic miała wynosić 20 metrów natomiast wysokość budynków w założeniach nie powinna przekraczać 16 metrów. Na dzielnicę składa się system kwadratów o bokach 133,3 metra. Odseparowane od siebie budynki oraz ich wysokość nie większa niż szerokość ulic między kamienicami, to główne założenia planu Cerdy. Dzięki temu promienie słoneczne docierają do każdego miejsca w dzielnicy. Skąd u projektantów marki Fitnice fascynacja Eixamplą? Gdy spojrzymy na barcelońską dzielnicę z lotu ptaka to analogie do plecionki Fitnice będą oczywiste. Podłoga hiszpańskiej marki swoją skomplikowaną, ale niezwykle usystematyzowaną strukturą odwzorowuje rysunek miasta.

Dzielnica Eixamle w Barcelonie

Dzielnica Eixamle w Barcelonie

Układ dzielnicy stał się symboliczną inspiracją dla produktu Fitnice, która podkreśla jej hiszpański rodowód. Warto przyjrzeć się z bliska podłogom Fitnice, bo poza ciekawą historią wyróżniają się walorami estetycznymi i użytkowymi.

Podłogi z plecionki marki Fitnice

Podłogi z plecionki marki Fitnice

Funkcjonalny design

Produkty Fitnice to wyjątkowo eleganckie podłogi plecione, oparte na winylowym wzmocnieniu, dodatkowo usztywnione siatką konstrukcyjną. Aktualna oferta marki Fitnice obejmuje kilkadziesiąt rodzajów podłóg podzielonych na cztery kolekcje: Opera Prima, Wicker, Panama i Chroma. Poszczególne wzory różnią się pomiędzy sobą kolorystyką i rodzajem splotu. Wykończenie to sprawdzi się zarówno w domach i mieszkaniach, jak i obiektach publicznych narażonych na bardzo intensywne użytkowanie. Podłogi plecione Fitnice bardzo często stosowane są w biurach, centrach handlowych, hotelach, restauracjach, a nawet salonach SPA.

Plecionka winylowa jest środowiskiem, w którym nie rozwijają się bakterie. O tym, że mamy do czynienia z produktem przyjaznym środowisku naturalnemu i bezpiecznym dla użytkowników świadczy etykieta FloorScore, oznaczająca materiały wykończeniowe spełniające kryteria jakości LEED, CHPS i Green Guide for Health Care. Podłogi Fitnice produkowane są w Hiszpanii, dzięki temu właściciele marki mają pełną kontrolę nad jakością wykonania swoich produktów. Plecionka jest odporna na warunki atmosferyczne, w tym promieniowanie UV, wilgoć czy zmiany temperatur. Może być stosowana również na zewnątrz budynków. Wykończenie jest tak trwałe, że producent oferuje na nie 10-letnią gwarancję, nawet w przypadku zastosowania go w miejscach wzmożonego użytkowania. W kontekście stosowania podłóg Fitnice w obiektach o charakterze publicznym niezwykle istotne jest, że są one ognioodporne. Dużą zaletą podłóg winylowych Fitnice jest również to, że stanowią one bardzo dobrą izolację akustyczną pomieszczenia. Dlatego z powodzeniem mogą być stosowane w przestrzeniach biurowych, pokojach dziecięcych czy nawet studiach nagraniowych.

Podłogi winylowe Fitnice są bardzo praktyczne zarówno w kładzeniu, jak i codziennym czyszczeniu. Klient ma do wyboru produkt w rolce o szerokości 200 cm lub samodzielne panele o rozmiarach 50 cm x 50 cm. Montaż jest bardzo szybki i nie wymaga specjalistycznych umiejętności. Pielęgnacja podłogi odbywa się przy użyciu wody i tradycyjnych środków do mycia podłóg. Z powierzchni bez problemu można usunąć nawet najtrudniejsze plamy z wina, soku, ketchupu czy markerów.

Podłogi z plecionki marki Fitnice Podłogi z plecionki marki Fitnice
Podłogi z plecionki marki Fitnice Podłogi z plecionki marki Fitnice
Podłogi z plecionki marki Fitnice Podłogi z plecionki marki Fitnice
Podłogi z plecionki marki Fitnice Podłogi z plecionki marki Fitnice

Wyłącznym dystrybutorem produktów marki Fitnice w Polsce jest sieć salonów z wyposażeniem wnętrz Dekorian. Więcej informacji znaleźć można na stronie internetowej www.dekorian.pl .

Dodane przez: HSH PR

HSH PR
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 14, 2015
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa podłogowa Trójnóg Pustynna Burza

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1640

  • Promocja

    Lampa wisząca Aida White 2pł.

  • Zwis pojedynczy Galaxy 1642