Start Arrow OgródArrow Hodowla iglaków

Hodowla iglaków

Rośliny iglaste są bardzo chętnie hodowane w ogrodach, bowiem można z nich tworzyć piękne roślinne kompozycje. Ich wielką zaletą jest zimozieloność. Przez cały rok nie tracą na atrakcyjności, ubarwiają nam smutny jesienny krajobraz. Mnogość gatunków i odmian sprawia, że czasami możemy znaleźć ogrody, gdzie te rośliny dominują.

Iglaki najlepiej rosną na glebie o odczynie lekko kwaśnym lub kwaśnym. Odczyn gleby trzeba określić przed posadzeniem do gruntu i dostosować do potrzeb rośliny, stosując kwaśny torf lub innego typu substrat. Stanowisko powinno zapewniać roślinie odpowiednią ilość wody, lecz nie może być ono za wilgotne. Na glebach zlewnych, wilgotnych, większe jest ryzyko pojawienia się chorób pochodzenia grzybowego. Niektóre gatunki iglaków są wrażliwe na zanieczyszczenie środowiska, dlatego też przy wyborze gatunku i odmiany należy kierować się ich wrażliwością na toksyczne związki chemiczne występujące w miastach lub w pobliżu zakładów przemysłowych.

Drzewa i krzewy iglaste nie są roślinami wymagającymi, jednak, gdy zostaną popełnione błędy w uprawie i pielęgnacji, rośliny zaczną chorować. Roślinom corocznie należy dostarczać niezbędnych dla ich życia składników pokarmowych w postaci nawozów doglebowych lub dolistnych, zawierających makro- (azot, fosfor, potas, magnez) i mikroelementy (żelazo, miedź, cynk, molibden). Zapewnienie wody roślinom to kolejny ważny punkt w uprawie roślin iglastych. Konieczne jest kontrolowanie czy rośliny nie rosną na przesuszonym lub zbytnio zawilgoconym stanowisku, gdyż wówczas rozpoczyna się proces chorobowy. Czasami przyczyną choroby może być także czworonożny domownik. Mocz psów i kotów jest szkodliwy dla roślin i może powodować ich zamieranie.

hodowla iglakow

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: ogród