Start Arrow OgródArrow HomeLink – sterowanie bramą z samochodu

HomeLink – sterowanie bramą z samochodu

Musimy kupić bramę garażową – pisze nasz czytelnik. – Chcemy móc sterować nią za pomocą nadajnika z samochodu. Ponieważ nie mamy zbyt dużej wiedzy na ten temat, proszę nam podpowiedzieć, czy każda brama współpracuje z takim sterownikiem? I jakie są w ogóle wady i zalety rozmaitych ich ewentualnych rodzajów.

Czytelnikowi odpowiada Sławomir Mroczek ekspert z firmy FAAC Polska Sp.z o.o.:

Abyśmy mogli automatycznie otworzyć/zamknąć bramę, musimy wyposażyć ją w napęd elektryczny. Napęd uruchamia się przyciskiem, kluczykiem, zamkiem kodowym lub pilotem. Automat uruchamiany drogą radiową, o który Państwo pytają, to bardzo wygodne rozwiązanie, doceniane przez użytkowników zwłaszcza w deszczowe dni. Sygnał wysyłany z pilota jest odbierany przez odbiornik w garażu.

Jeżeli nadajnik zamontowany w Państwa samochodzie działa w systemie HomeLink, może on współpracować z wieloma rodzajami napędów do bram oferowanych na polskim rynku. W takim przypadku konieczne jest jednak zainstalowanie w każdym z tych napędów dodatkowego odbiornika radiowego, który będzie działał w systemie RP 433 DS. Jeśli chodzi o cenę takiego odbiornika wynosi ona 165 zł netto.

Przypomnę, że HomeLink to inteligentny system otwierania bramy garażowej. Urządzenie umożliwia wygodne otwieranie i zamykanie bramy garażowej, bez konieczności wysiadania z samochodu. Wykorzystuje działanie fal radiowych do sterowania napędem bramy garażowej lub wjazdowej na posesję. HomeLink steruje nie tylko napędem bramy garażowej, ale na życzenie także wewnętrznymi i zewnętrznymi systemami oświetlenia posesji, systemami alarmowymi i wieloma innymi.

(Inteligentny system otwierania bramy garażowej HomeLink to wyposażenie wielu samochodów. fot.FAAC)

Sam pomysł zakupu automatycznej bramy garażowej i sterowania nią za pomocą nadajnika z samochodu uważam za rozwiązanie bardzo wygodne. Proszę jednak pamiętać, że wybór odpowiedniej bramy sprawdzonej firmy jest tak samo ważny, jak późniejszy zakup nadajnika. Należy więc starannie wybrać konkretny model, korzystając z porad ekspertów znanych marek. Aby wszystko działało bez zarzutu, montaż bramy i napędu również powinny być przeprowadzone przez fachowców.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Lampa wisząca VILLA Z GOLD

  • JAKARTA

  • Nautilus ip67. 35 W

  • Cone outdoor fitting E27 ELT. szary kamień. 100 W

  • PARASOL OGRODOWY BANANA 3M ZIELONY BOCZNY WYSI...

  • Podświetlenie nr domu Sun LED IP44

  • Donica ogrodowa wys.34cm

  • Promocja

    Kinkiet ogrodowy WIKI LED