Start Arrow OgródArrowMała architektura, taras i ogród zimowyArrow Huśtawka ogrodowa dla dzieci. Prosty projekt krok po kroku

Huśtawka ogrodowa dla dzieci. Prosty projekt krok po kroku

Wyposażenie przydomowego placu zabaw nie zawsze wymaga zakupy gotowych konstrukcji. Zobacz, jak zrobić huśtawkę dla dzieci krok po kroku. Zaproś do pomocy najmłodszych domowników i pomajsterkujcie razem!

Potrzebne materiały i narzędzia są bardzo proste. Niewielki pieniek (o średnicy około 35-40cm), płyta MFP i podstawowe narzędzia.

1. Pieniek o średnicy ok 35 – 40cm i długości ok. 40 – 50cm. Od jego wysokości zależy całkowita wysokość huśtawki. 2. Płyta MFP, najlepiej grubości 22 lub 25mm 3. Podstawowe narzędzia

rys. DESIGNERER
1. Pieniek o średnicy ok 35 – 40cm i długości ok. 40 – 50cm. Od jego wysokości zależy całkowita wysokość huśtawki.
2. Płyta MFP, najlepiej grubości 22 lub 25mm
3. Podstawowe narzędzia

Huśtawka składa się z trzech elementów. Żaden z nich nie wymaga skomplikowanej obróbki (chociaż oczywiście w miarę umiejętności można sobie cały projekt komplikować)

1. Pieniek stanowiący oś huśtawki 2. Nacięcie w połowie pieńka mniej więcej do połowy jego głębokości 3. Element usztywniający – przy tej długości siedziska mogłoby ono okazać się zbyt wiotkie. Jednocześnie dzięki niemu siedzisko w pozycji dolnej nie opiera się bezpośrednio na ziemi, a więc łatwiej na nim usiąść. 4. Siedzisko 5. Przewężenia na nogi

rys. DESIGNERER
1. Pieniek stanowiący oś huśtawki
2. Nacięcie w połowie pieńka mniej więcej do połowy jego głębokości
3. Element usztywniający – przy tej długości siedziska mogłoby ono okazać się zbyt wiotkie. Jednocześnie dzięki niemu siedzisko w pozycji dolnej nie opiera się bezpośrednio na ziemi, a więc łatwiej na nim usiąść.
4. Siedzisko
5. Przewężenia na nogi

Sam montaż jest jeszcze prostszy. Można go jednak odrobinę skomplikować na przykład dorabiając uchwyty. Ponieważ huśtawka ma znajdować się na świeżym powietrzu – warto ją również polakierować.

1. Pieniek – oś huśtawki 2. Element usztywniający 3. Siedzisko

rys. DESIGNERER
1. Pieniek – oś huśtawki
2. Element usztywniający
3. Siedzisko

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Październik 19, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty