Start Arrow Budowa domuArrowIzolacjeArrow Hydroizolacja tarasu

Hydroizolacja tarasu

Woda w garażu leje się nam prawie na głowę. Po ostatnich obfitych opadach, w naszym domku letniskowym, taras znajdujący się nad garażem zaczął przeciekać. Ponieważ jesteśmy na etapie projektowania, między innymi tarasu w naszym domu całorocznym i nie chcemy popełnić błędu, prosimy o radę, jak skutecznie wykonać jego izolację?

Czytelnikowi radzi ekspert firmy Izohan, producenta nowoczesnych materiałów chemii budowlanej:

Warstwa izolacji wodoszczelnej powinna zabezpieczyć warstwy spodnie przed migracją wilgoci, a dzięki swej elastyczności kompensować ruchy podłoża wywołane odkształceniami termicznymi. Bezpośrednio do izolacji wodoszczelnej wykonanej z ekofolii wysokociśnieniowej 2-składnikowej, mogą być klejone okładziny ceramiczne.

(Warstwy hydroizolacji tarasu)

(Warstwy hydroizolacji tarasu)

Na czyste, matowo-wilgotne podłoże nanosi się cienką, kontaktową warstwę, wcierając koniecznie pędzlem,  w celu zamknięcia porów w podłożu. Po naniesieniu należy odczekać ok. 3-4 godzin aby warstwa wyschła, a następnie nałożyć właściwą warstwę tak, aby cała powłoka miała 2 mm grubości (zużycie 3,0 kg/m2). Nanoszenie poszczególnych warstw może się odbywać za pomocą pędzla lub pac stalowych.

Szczególnej uwagi wymaga przygotowanie podłoża na złączach elementów pionowych z powierzchnią tarasów. Powierzchnie te różnie pracują względem siebie i naprężenia powstające pomiędzy tymi płaszczyznami koncentrują się w narożnikach. Z tego względu we wszystkich narożnikach powinny być wtopione taśmy uszczelniające.

Podstawowe zalety ekofolii wysokociśnieniowej 2-składnikowej to:

  • wysoka elastyczność umożliwiająca mostkowanie rys podłoża (1 mm przy 2 mm grubości warstwy)
  • bardzo dobra przyczepność powłoki do betonu (2,05 MPa)
  • wydłużenie przy zrywaniu 78 %
  • bardzo wysoka wodoszczelność (odporność na wodę pod ciśnieniem 0,7 MPa)
  • paroprzepuszczalność

Zastosowanie tego typu materialu, produkowanego na bazie mineralnej, pozwala na wykonanie okładzin ceramicznych bezpośrednio na powłoce izolacyjnej. Z uwagi na wysoką elastyczność powłoki wymaga się stosowania klejów wysokoelastycznych.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Fuga Odpowiedz 2011-08-05 12:44:50

Więcej info n/t konstrukcji "dachotarasu" i jego stanu. Zdjęcia mile widziane.Istotne; termo i hydroizolacje, czym pokryta warstwa wierzchnia,spadki, obróbki brzegowe, ewent. drenaż, dylatacje itp. Najlepiej stosować rozwiązania systemowe w oparciu o normy. Dalsze info po info. Pozdrawiam Teo

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: izolacje