Start Arrow WnętrzaArrow Hydromasaż – Twój relaks i zdrowie

Hydromasaż – Twój relaks i zdrowie

Hydromasaż, czyli wodna kuracja to jedna z najstarszych i najbardziej naturalnych metod leczenia na świecie. Lekarze i terapeuci przekonują, iż codzienny, kilkuminutowy masaż wodny działa nie tylko odprężająco i profilaktycznie na nasz organizm, ale także niweluje nawet wieloletnie i uciążliwe dolegliwości kręgosłupa, stawów, poprawia nastrój, a także leczy migrenę i bezsenność.

Hydroterapia ma także doskonałe właściwości kosmetyczne. Woda i para wodna nawilżają cerę czyniąc ją w naturalny sposób zdrową, sprężystą i o kilka lat młodszą.

hydromasaz

Wśród produktów z hydromasażem dostępnych na rynku i stosowanych do użytku prywatnego, do wyboru mamy wanny z hydromasażem, kabiny masażowo-parowe oraz panele prysznicowe z hydromasażem, które idealnie sprawdzają się w łazienkach o mniejszych gabarytach, gdzie nie ma możliwości zainstalowania większej wanny, czy kabiny. Urządzenia te oferują nam kilka rodzajów zabiegów wodnych, które leczą różnorodne dolegliwości i odprężająco wpływają na nasze ciało.

Najpopularniejszy to masaż wodny, w przypadku wanien z hydromasażem zwany także kąpielą wirową. Wytwarzany jest przez dysze wodne montowane w bocznych ścianach wanny, kabinie lub panelu prysznicowym z hydromasażem. Ilość, rodzaj i rozmieszczenie dysz w wannie zależą od stopnia zaawansowania zamontowanego systemu. Siłą masażu sterujemy przy pomocy regulatora systemu masażu, który może być manualny (np. systemy w wannach Pool-spa Economy czy Silver; w przypadku firmy Roca – system woda) lub elektroniczny (w najwyższych systemach Pool-spa Titanium, czy Platunium; w przypadku firmy Roca – system powietrze – woda). Niektóre dysze mają możliwość indywidualnego, ręcznego ustawiania siły i kierunku strumienia wody.

fot. Pool-Spa

fot. Pool-Spa

Z dysz pod dużym ciśnieniem wydobywa się woda lub woda zmieszana z powietrzem i silnie uderza o ciało masując je. Taka terapia wodna wzmacnia mięśnie, ujędrnia i odpręża skórę, jednocześnie masując ją i oczyszczając. Kąpiel wirowa szczególnie polecana jest osobom m.in. ze schorzeniami kręgosłupa, bólami reumatycznymi i mięśniowymi, chorobami układu oddechowego czy dolegliwościami ginekologicznymi. Jest wręcz dobrodziejstwem po meczącym treningu, czy dużym wysiłku umysłowym. Masaż wodny rozluźnia spięte mięśnie, co relaksuje i pozwala na szybką regenerację sił witalnych.

W wannie z hydromasażem możemy zakosztować także masażu powietrznego. Polega on na doprowadzeniu do wody podgrzanego powietrza, które wydobywa się z dna wanny. Pęcherzyki powietrza stymulują układ krwionośny, a także rozluźniają mięśnie i stawy. Ich działanie można porównać do suchego masażu ręcznego. Tonizują układ nerwowy i oddechowy, a także poprawiają przemianę materii. Producenci proponują tu dwa rozwiązania masażu powietrznego, co widoczne jest w budowie dna wanny.

fot. Pool-Spa

fot. Pool-Spa

W pierwszym powietrze wydobywa się poprzez niewielkie otwory powietrzne znajdujące się na dnie wanny. Zwykle jest ich od 60 do 140, dzięki czemu powietrze równomiernie i dokładnie masuje każdy centymetr ciała. Zaletą tego rozwiązania jest większa efektywność masażu powietrznego. Powietrze wydostaje się tu na całej powierzchni dna, więc masuje praktycznie każdy kawałek ciała. Dodatkowo takie dno jest idealnie płaskie, więc nie mamy wrażenia jakiegokolwiek dyskomfortu kąpieli, a także łatwo jest je pielęgnować i utrzymać w czyścić. Rozwiązanie takie stosowane jest we wszystkich wannach Pool-spa.

Drugim rozwiązaniem są dysze powietrzne montowane na dnie wanny delikatnie wystające spod poziomu dnia, których z zależności od modelu wanny jest od 4 do 10 szt. Rozwiązanie takie stosowane jest przez np. firmę Roca.

fot. Pool-Spa

fot. Pool-Spa

Coraz bardziej popularny w medycynie kosmetycznej, a od lat z powodzeniem stosowany w zabiegach fizjoterapeutycznych jest ozonowy masaż perełkowy. Zwiększa on skuteczność masażu powietrznego poprzez wzbogacenie wydobywającego się powietrza cząsteczkami ozonu. Zabieg ten przynosi wręcz rewelacyjne efekty w usuwaniu rozstępów, cellulitu i zmarszczek, a także w poprawie kondycji i kolorytu skóry. Ozonowy masaż perełkowy ma zastosowanie w leczeniu żylaków, wypadaniu włosów oraz chorobach skóry. Wspomaga pracę serca i układu krążenia. Poprawia przemianę materii. Łagodzi niektóre przypadłości ginekologiczne oraz dolegliwości okresu przekwitania.

fot. Pool-Spa

fot. Pool-Spa

Dodatkowo ozon ma także działanie bakteriobójcze, co w praktyce oznacza łatwość utrzymania wanny i jej urządzeń w higienie i czystości. Wszystkie wanny POOL-SPA z masażem powietrznym standardowo wyposażane są w dmuchawę z ozonatorem, oferując kąpiącemu dobroczynne działanie ozonowego masażu perełkowego.

Najnowsze badania organizmu ludzkiego dowodzą, iż także kolorystyka otoczenia wpływa na zdrowie i nastrój człowieka. Światło o konkretnej barwie wpływa nie tylko na nasz nastrój, ale ma także działanie terapeutycznie. Odpowiednio dobrane, może działać kojąco lub pobudzająco np. kolor niebieski łagodzi, czerwony działa pobudzająco, a zielony przywraca równowagę wewnętrzną. Ta metoda terapii zwana chromoterapią stosowana jest także w nowoczesnych wannach, bądź kabinach z hydromasażem, które oferują możliwość zmiany koloru ich podświetlenia. Chromoterapia ma wpływ na witalność, przyspiesza przemianę materii i regenerację tkanek.

fot. Pool-Spa

fot. Pool-Spa

Okazuje się, że również zapachy mają dobroczynny wpływ na nasz organizm. Dlatego coraz częściej w medycynie naturalnej spotykamy się z metodą terapii zwaną aromaterapią, w której oddziałujemy zapachem na ciało przy pomocy olejków eterycznych wprowadzanych do organizmu przez drogi oddechowe, bądź skórę. Aromaterapia stosowana jest także w urządzeniach z hydromasażem. Nowoczesne kabiny masażowo-parowe np. Therma Round, Therma Corner Pool-spa, czy Aquatech 900 Club, Aquatech 1000 Club Roca wyposażone są w specjalne dozowniki z olejkami zapachowymi pozwalające na korzystanie z uzdrawiających właściwości tego zabiegu. W przypadku kąpieli w wannie z hydromasażem dodanie do wody kilku kropel olejku nie tylko uprzyjemni nam czas spędzony w łazience, ale także podziała lecznico na ciało i kojąco na naszą duszę.

Zalet wodnych zabiegów dostępnych w nowoczesnych urządzeniach z hydromasażem jest jak widać sporo. Co najważniejsze teraz możemy z nich korzystać nie tylko w profesjonalnych salonach kosmetycznych czy rehabilitacyjnych, ale także i w zaciszu własnej łazienki. Instalacja takiego urządzenia w domu to inwestycja w zdrowie, młodość i codzienny relaks całej rodziny.

Autor: Pool-Spa

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty