Start Arrow WnętrzaArrowSypialniaArrow Idealna sypialnia. Jak ją urządzić?

Idealna sypialnia. Jak ją urządzić?

Sypialnia to pomieszczenie, w którym wraz z nadchodzącą jesienią spędzamy więcej czasu. Jej przytulny klimat to gwarancja spokojnego snu. Zastanawiasz się, jak urządzić idealną sypialnię? Oto nasze wskazówki!

Oświetlenie 

… to bardzo ważny element każdej aranżacji wnętrza. W sypialni warto zrezygnować z mocnego, górnego światła i postawić na lampki nocne. Ich rozproszone światło wprowadza do wnętrza niezwykły klimat. 

Ustawienie łóżka 

Sposób ustawienia łóżka jest niezwykle ważny, bowiem wpływa na jakość naszego snu. Ustawiając łóżko w sypialni, pamiętaj, aby można było z niego obserwować zarówno wejście do sypialni, jak i okna w niej. 

Wybór materaca 

Dobry materac, który nie gromadzi kurzu i roztoczy to tzw. must have każdej sypialni. Ponadto musi on być wygodny dla naszego kręgosłupa. Nie może być zbyt miękki ani zbyt twardy. Wybierz materac, który w swym składzie wykorzystuje mleczko kauczukowe oraz lateks. Porowata struktura naturalnego lateksu zapewnia swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu nasz organizm nie przegrzewa się podczas snu. 

W duchu „slow life” 

W sypialni hasło „slow life” nabiera nowego znaczenia. Postaw na wyposażenie, wykorzystujące naturalne materiały. Drewno, wiklina, kamień to surowce, których nie powinno zabraknąć w tym pomieszczeniu. Zrezygnuj z mebli, wykonanych z płyt oaz sztucznych dywanów, które są szkodliwe dla naszego zdrowia. 

Żywe rośliny 

W sypialni warto ustawić rośliny, które oczyszczają powietrze. Należą do nich: dracena, bluszcz, fikus benjamina czy skrzydłokwiat. Popularne drzewko szczęścia nocą produkuje tlen, dlatego warto je postawić blisko łóżka. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 12, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa sufitowa Cubus 4pł. TK Lighting + gratis...

  • Promocja

    Plafon Various Biało-szaro-biały Kolor apli: ...

  • Promocja

    Zwis Burn Black 1 pł.