Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Idealne miejsce do nauki. Jak je urządzić?

Idealne miejsce do nauki. Jak je urządzić?

Rozpoczęcie roku szkolnego już tuż, tuż. To ostatni dzwonek, aby przygotować idealne miejsce do nauki dla Twojego dziecka. Jeśli myślisz, że wystarczy: biurko, krzesło oraz lampa – jesteś w błędzie! Nieodpowiednie wymiary mebli, mogą sprzyjać złej postawie Twojej pociechy. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, urządzając miejsce do nauki dla ucznia i zainspiruj się!

Dostosuj biurko do wzrostu dziecka 

Pamiętaj, że dziecko rośnie bardzo szybko, dlatego najlepiej postaw na biurko z regulowaną wysokością. Wówczas mebel ten posłuży na dłużej. Jeśli pokój Twojego dziecka jest przestronny, wybierz duży mebel, na którym bez trudu pomieszczą się wszystkie książki, zeszyty oraz przybory szkolne. 

Wygodne krzesło 

Powinno posiadać taką wysokość, aby dziecko mogło oprzeć całe stopy o podłogę, a kolana mieć pod kątem prostym. Najlepiej w tej roli sprawdzi się krzesło, które ma regulowane oparcie. Pamiętaj też, aby miało poręcze pod łokcie. 

Odpowiednie oświetlenie

… w pokoju dziecka pełni bardzo ważną rolę. Lampę biurkową umieść z lewej strony – jeśli Twoje dziecko jest praworęczne, a z prawej – jeśli jest leworęczne. Pamiętaj też o zachowaniu odpowiedniej odległości pomiędzy żarówką a oświetlaną częścią blatu (około 30 cm). Barwa światła powinna być zbliżona do światła dziennego. 

Laptop 

Monitor laptopa powinien znajdować się w odległości około 50-75 cm od oczu, a jego górna krawędź powinna sięgać nieco poniżej nich. Ekran należy nachylić pod lekkim kątem. Wieczorem pamiętaj o ustawieniu lampki biurowej za monitorem. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


sierpień 30, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty