Start Arrow Wiadomości Arrow Idealnie czysta podłoga. Czy wiesz wszystko na temat mycia?

Idealnie czysta podłoga. Czy wiesz wszystko na temat mycia?

Wydaje się to być wręcz banalna czynność – mycie podłogi. Pozornie wystarczy tylko woda, płyn, wiadro, mop i odrobina chęci. Jeżeli chociaż raz podczas napełniania wiaderka pojawiły się w Twojej głowie wątpliwości jakiego środka użyć, czy zainwestować w lepszy sprzęt do sprzątania oraz jak często myć podłogi, sprawdź nasze rady.

Mycie podłóg – czy wiesz wszystko na ten temat? fot. Vileda

Mop obrotowy Easy Wring and Clean Turbo od Viledy. fot. Vileda

Od czego zacząć mycie podłóg, jakie środki chemiczne wybrać oraz czy w ogóle musisz z nich korzystać? Czy klasyczny, znany już od dawna mop sznurkowy lub paskowy, to najlepsze rozwiązanie z dostępnych obecnie na rynku produktów?

Od czego zacząć, na czym skończyć?

Przede wszystkim przygotuj pomieszczenie. Usuń zbędne elementy wyposażenia z powierzchni, którą chcesz umyć. Kwiaty przenieś na dywan, krzesła ułóż na stole. Mycie zajmie Ci znacznie mniej czasu, jeżeli nie będzie potrzeby omijania wszelkich przeszkód. Kolejnym etapem jest sięgnięcie po odkurzacz i dokładne odkurzenie podłogi. Dzięki temu okruchy czy inne zabrudzenia nie będą rozmazywane na czyszczonej powierzchni. Przygotuj w wiaderku ciepłą wodę, jeżeli używasz płynu, odmierz zalecaną przez producenta ilość – jeżeli użyjesz zbyt dużo detergentu, zamiast cieszyć się czystością, możesz denerwować się nieestetycznymi smugami i lepiącą się podłogą. Jeżeli masz problem z kaflami o wysokim połysku, na których pojawiają się zacieki, dodaj odrobinę nabłyszczacza do zmywarek. W trakcie mycia otwórz okna, powierzchnie szybciej wyschną. Podłogi najlepiej myć przynajmniej raz w tygodniu.

Rodzaj podłogi ma znaczenie

Parkiet, panele, glazura? To, jaki materiał znajduje się na Twojej podłodze ma znaczny wpływ na to, jakie środki powinny zostać użyte podczas sprzątania. Pamiętaj, że w przypadku podłóg drewnianych, myć można jedynie te, które były uprzednio odpowiednio zaimpregnowane. Jeżeli materiał nie jest polakierowany, do mycia powinno użyć się dokładnie wyciśniętego mopa. Zbyt duża ilość wody może spowodować napęcznienie drewna. Znacznie łatwiej jest w przypadku płytek – tutaj wilgotność mopa nie ma większego znaczenia. Pamiętaj, że ważny jest również dobór detergentów. Czytaj dokładnie etykiety i przeznaczenie danego środka – o ile popularny płyn uniwersalny może być z powodzeniem zastosowany do glazury, to w przypadku podłogi drewnianej, lepiej skorzystać ze środków do mycia drewna.  – Idealnym rozwiązaniem jest zakup mopa, który dzięki zaawansowanym mikrowłóknom nie wymaga użycia detergentów. Co ciekawe, rezultat mycia ciepłą wodą, a wodą z płynem, jest ten sam. Nowoczesne wkłady do mopów posiadają specjalnie zaprojektowane warstwy ścierne, które pozwalają na czyszczenie nawet mocno zabrudzonych powierzchni oraz dokładne zbieranie z podłogi włosów czy małych drobinek. Takimi cechami charakteryzuje się nowy mop obrotowy  dostępny w zestawie Easy Wring & Clean Turbo – komentuje Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

Mop i wiadro – duet doskonały

Pamiętaj, że sprzątanie może być przyjemne! Jeżeli chcesz znacznie ułatwić proces mycia, wybieraj produkty zaawansowane technologicznie, poradzą sobie one nawet z uporczywym brudem. Dostosuj również sprzęt do swoich potrzeb: zastanów się, czy w przypadku podłóg w Twoim mieszkaniu, lepiej sprawdzi się mop płaski czy paskowy. Zwróć uwagę na opakowanie produktu i fakt, czy wkład wykonany jest z mikrofibry. Ten innowacyjny materiał pozwala na dokładne czyszczenie wszelkich powierzchni: od drewna po glazurę bez konieczności stosowania detergentów. – Nasze domowe obowiązki mogą przebiegać zupełne inaczej dzięki akcesoriom, po które sięgamy. Wybierając mopa obrotowego z wiadrem, który posiada pedał, możemy bez użycia najmniejszej siły dokładnie wycisnąć wkład i bez obaw umyć nawet taki rodzaj podłóg jak drewniany parkiet. Takie rozwiązanie zastosowano w nowym zestawie Easy Wring & Clean Turbo. Ponadto wiaderko posiada dodatkowy, wyprofilowany odpływ wody, dzięki któremu wylewanie nieczystości odbywa się jednym, naturalnym ruchem – kontynuuje Piotr Piecha, ekspert marki Vileda.

Dodane przez: Sfera Group

Sfera Group
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 20, 2016
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty