Start Arrow Budowa domuArrow Idealny dom dla rodziny z dziećmi

Idealny dom dla rodziny z dziećmi

Decyzja o budowie domu wiąże się z ogromną inwestycją. Jej podjęcie bardzo często idzie w parze z planami powiększenia rodziny i chęcią zapewnienia jej dogodnych warunków. Wybór odpowiedniego projektu domu nie jest rzeczą łatwą i wielu inwestorów ma z nim nie lada problem.

Ostateczna decyzja jest pewnym kompromisem między marzeniami a możliwościami, przede wszystkim finansowymi. Niemały wpływ ma również rodzaj i ukształtowanie działki, na której stanąć ma dom. Biuro Architektoniczne KB Projekt przygotowując swoją ofertę ma na uwadze potrzeby rodzin, w których już niedługo rozbrzmiewać będzie dziecięcy śmiech.

Jedną z ciekawszych propozycji jest projekt KBP ŻEGIESTÓW. Każdy szczegół tego trzykondygnacyjnego budynku zaprojektowany został z myślą o licznej rodzinie. W programie projektu przewidziano aż pięć pokoi użytkowych oraz dwie łazienki. W zależności od potrzeb, główna sypialnia może się znaleźć na poddaszu (co zapewni bliskość sypialni dziecięcych) lub na parterze, zapewniając całkowitą prywatność i sąsiedztwo z salonem zaopatrzonym w klimatyczny kominek.

(projekt KBP Żegiestów)

Dużym udogodnieniem jest usytuowany w piwnicy garaż. Łączy się on z komunikacją prowadzącą do domu i kotłowni oraz pomieszczenia gospodarczego, które idealnie sprawdzi się jako spiżarnia. Bezpośrednio z bagażnika będzie można przenieść do niej większe zakupy np. zapas mleka, warzyw czy cukru. Obecność piwnicy to także możliwość składowania sezonowych ubrań i zabawek. Ułatwi to utrzymanie porządku, o który trudno zadbać w domu z dwójką czy trójką dzieci.

Każdy rodzic zdaje sobie sprawę, że posiadanie dzieci wiąże się raczej z odpływem niż przypływem gotówki, a budowa domu to często zobowiązania finansowe na kilka- czy nawet kilkadziesiąt lat. Dlatego tak ważne jest, aby wybrany projekt domu gwarantował niskie koszty budowy oraz eksploatacji domu. Założenia te spełnia KBP RAJCZA. Jest to nieduży dom z użytkowym poddaszem o zwartej bryle i dwuspadowym dachu – prostej konstrukcji minimalizującej straty ciepła. Przemyślany rozkład pomieszczeń zapewnia wygodę mieszkania, a obecność schowków ułatwia utrzymanie porządku.

(projekt KBP Rajcza)

Na uwagę zasługuje przede wszystkim praktyczne ulokowanie pomieszczenia gospodarczego tuż przy wejściu do domu. Służyć może ono zarówno jako garderoba, jak miejsce na wózek spacerowy czy dziecięcy rowerek. Atutem jest także funkcjonalne rozdzielenie części dziennej i sypialnej. Na zaciszu poddasza umieszczono trzy ustawne pokoje, natomiast parter to cześć wspólna, w której dominuje przytulny salon – idealny do wspólnej gry w planszówkę w jesienne wieczory.

Dla rodzin bardzo wymagających, o większych możliwościach finansowych, dobrym rozwiązaniem będzie duży dom z garażem dwustanowiskowym, np. KBP CEREDA. Dwustanowiskowy garaż przydatny jest nawet jeżeli posiadamy jedno auto. To dodatkowa przestrzeń na kosiarkę, rowery i inny sprzęt sportowy. Ogromnym atutem projektu jest duży, wyposażony w nastrojowy kominek salon oraz sąsiadujący z nim ogród zimowy – oba pomieszczenia idealnie sprawdzą się jako miejsce wspólnych posiłków i zabaw. Strefa sypialna w całości znajduje się na poddaszu, co zapewnia spokój i prywatność domownikom. Niewątpliwym udogodnieniem jest zamieszczenie w domu trzech łazienek. Wydzielenie jednej z nich do wyłącznego użytku lokatorów dużej sypialni na pewno pomoże rozładować niejeden poranny konflikt.

(projekt KBP Cereda)

Niezależnie od możliwości finansowych i ograniczeń narzuconych przez działkę, warto pamiętać aby każdy dom w którym zamieszkać ma rodzina z dziećmi dobrany musi być do oczekiwań i stylu życia jego mieszkańców. W przypadku miłośników życia towarzyskiego niezbędne jest umieszczenie sypialni na poddaszu – z dala od odgłosów przyjęcia. Jeżeli możemy liczyć na pomoc dziadków w opiece nad pociechami, nieodzowny możne się okazać pokój gościnny na parterze. Budując dom należy pamiętać, że ma on nam służyć przez długie lata, a w niejednym przypadku będzie się zmieniał razem z naszą rodziną.

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Komentarze

Najnowsze komentarze

Iwonka Odpowiedz 2019-10-08 10:57:50

Interesowaliśmy się projektami domów od KB Projekt, są bardzo funkcjonalne, ale stanęło na JW Budownictwo. Nasz domek jest po prostu idealny! Mamy wszystko tak jak sobie wymarzyliśmy, w końcu nie brakuje nam miejsca (wcześniej mieszkaliśmy w niewielkim mieszkanku), a to bardzo ważne mając już jedno dziecko, a w planach kolejne :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu