Start Arrow Budowa domuArrow Ile tynku potrzebujesz?

Ile tynku potrzebujesz?

Mam elewację ocieploną wełną mineralną, wkrótce będzie ona tynkowana. Jak obliczyć, ile tynku potrzebuję? I czy kolor z próbnika będzie taki sam, jak na elewacji?

Czytelnikowi odpowiada ekspert Weber:

Aby wyliczyć ilość potrzebnego materiału, należy wykonać obmiar powierzchni elewacji. Od pełnych, płaskich powierzchni należy odjąć powierzchnię otworów okiennych i drzwiowych, ale dodać powierzchnię ościeży.

Przy zamawianiu produktu proszę również zwrócić uwagę, że zużycie materiału przy obrabianiu ościeży jest o ok. 10% większe, niż przy dużych powierzchniach. Także użycie różnych kolorów na jednej płaszczyźnie zwiększa zużycie. Niedokładnie wykonane, wymagające wyrównania podłoża, powodują zwiększenie zużycia tynków i klejów mocujących.

Elewację wykonaną w oparciu o płyty izolacyjne z wełny mineralnej należy wykańczać tynkami o dobrej paroprzepuszczalności. Takie kryteria spełniają tynki polimerowo- mineralne, tynki silikatowe oraz tynki silikonowe.

fasada

Przy wyborze koloru najczęściej posługujemy się drukowanym na gładkim papierze wzornikiem kolorów, położony na elewacji tynk strukturalny może się nam wydawać o ton ciemniejszy. Wrażenie różnic w odcieniu koloru może być również efektem różnego kąta podania promieni słonecznych o różnych porach dnia i roku. Wrażenie koloru może również być zaburzone poprzez kolor elewacji budynków sąsiadujących, sąsiedztwo lasu itp. Należy pamiętać również, że każdy z nas postrzega kolory w inny sposób, każdy przypisuje im inne indywidualne znaczenie, stąd też w inny sposób je opisuje. Najlepszym sposobem trafienia w kolor jest zamówienie próbki określonego tynku o zadanej strukturze i kolorze.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: budowa domu