Start Arrow InstalacjeArrowDomy InteligentneArrow Innowacyjna technologia na wyciągnięcie ręki!

Innowacyjna technologia na wyciągnięcie ręki!

Duże przeszklenia tarasowe to doskonałe rozwiązanie dla osób, które cenią sobie bliskość przyrody. Naukowcy dowodzą, iż kontakt z naturą obniża ciśnienie krwi oraz tętno. Zmniejsza też produkcję hormonów stresu. Dzięki temu czujemy się zdrowsi i szczęśliwsi.

Dzięki dużym przeszkleniom tarasowym, użytkownicy mogą cieszyć się przyrodą przez cały rok. Nowoczesne technologie zapewniają doskonały wygląd oraz poczucie bezpieczeństwa i komfortu.

Warto dodać, iż duże przeszklenia tarasowe doskonale wpisują się w koncepcję przyjaznego i inteligentnego domu.

Nowoczesna technologia

– Jedną z innowacji, które coraz częściej możemy spotkać w domach jednorodzinnych są napędy do drzwi tarasowych. Całkowicie ukryta w skrzydle technologia napędowa w połączeniu z inteligentnym wykrywaniem przeszkód (70N) podczas otwierania i zamykania działa nawet w przypadku braku zasilania, ponieważ HS ePOWER ma specjalne zaprojektowane i wbudowane akumulatory – mówi Paweł Tylki z GU Polska, producenta z branży techniki okiennej i drzwiowej. To rozwiązanie przełomowe – kabel łączący skrzydło i ramę przestał być potrzebny. Tego typu napęd doskonale wpisuje się również w jeden z najważniejszych trendów – Internet of Things (Internet Rzeczy).


– Klasyczna klamka została zastąpiona innowacyjnym panelem dotykowym. Otwieranie i zamykanie odbywa się za pomocą przycisku, ale też zdalnie – przez pilota, a nawet telefon komórkowy. Użytkownik dostaje w pełni automatyczne drzwi tarasowe, które wyróżnia świetny design i innowacyjna technologia
– tłumaczy Paweł Tylki.

Dom sterowany na odległość

Dom zdalnie sterowany kojarzy nam się z koncepcją inteligentnych rozwiązań w nowoczesnych, minimalistycznych domach. Tego typu nowości można jednak wprowadzać stopniowo w każdym budynku. Są one nie tylko nowinkami technologicznymi, ale znacznie ułatwiają codzienne życie. Każdemu zdarzyło się kiedyś dojechać do pracy i zastanawiać się czy na pewno wszystkie okna i drzwi zostały zamknięte. Często też jesteśmy zmuszeni wrócić do domu jak najszybciej, tylko po to, by wypuścić na zewnątrz psa. – Połączenie naszych rozwiązań z centralą zarządzającą, pozwala sterować drzwiami i oknami z dowolnego miejsca na Ziemi. Wystarczy do tego smartfon z dostępem do Internetu. Dzięki czemu w dowolnej chwili możemy np. wypuścić do ogrodu czworonoga. Dodatkowo możemy również sprawdzić stan okien i drzwi – otwarte/zamknięte – mówi Paweł Tylki.

Drzwi tarasowe mogą zostać też wyposażone w czytnik linii papilarnych, dzięki czemu możemy otworzyć je od zewnątrz. Innowacyjne technologie wkraczają też do zwykłych domów, zamieniając je w domy przyszłości. Zwykłe codzienne sytuacje są dowodem na to, że tego typu rozwiązania są nam potrzebne – dzięki nim czujemy się bezpiecznie i komfortowo.

GU POLSKA

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


luty 20, 2019
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wszystko dla domu