Start Arrow Projekty domówArrow Innowacyjne projekty domów…

Innowacyjne projekty domów…

Innowacyjne projekty domów to budynki, które wykorzystują najnowsze rozwiązania architektoniczne oraz oryginalną i niebanalną estetykę. Domy te zaskakują funkcjonalnym rozmieszczeniem poszczególnych pomieszczeń i zapewniają dobre połączenie wnętrza z ogrodem. Bardzo często wnętrza innowacyjnych domów są otwarte, dzięki czemu stają się bardziej przestronne. Sprawdź nasze nowości projektowe nowoczesnych domów i zainspiruj się!

Projekt EC Antares CE (DOM EC1-18) to budynek energooszczędny, zaprojektowany w standardzie NF40 według Wytycznych Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Dom ten zaprojektowano w konstrukcji murowanej z bloczków silikatowych. Zwarta budowa i niskie zapotrzebowanie na energię to cechy, które charakteryzują ten projekt. Budynek wyposażono w wentylację mechaniczną, pompę ciepła oraz ocieplenie posadzkowe. Na parterze mieści się strefa dzienna, w skład której wchodzą: kuchnia, spiżarnia, pokój dzienny, gabinet, toaleta oraz pomieszczenie gospodarcze. Projekt przewiduje także garaż termiczny z gniazdkiem do ładowania samochodu elektrycznego. Na piętrze natomiast mieści się strefa nocna. Znajdziemy w niej: trzy sypialnie, łazienkę, pralnię i suszarnię. Jedna z sypialni ma własną łazienkę. Duże przeszklenie na parterze od strony ogrodowej to ciekawe rozwiązanie, które oświetla naturalnym światłem pokój dzienny. Jasna elewacja budynku uzupełniona została o drewniane detale. 

Z kolei projekt TP Semi CE (DOM TP2-70) to propozycja nowoczesnego domu parterowego, zbudowanego na planie prostokąta. Prosta bryła budynku przykryta została dwuspadowym dachem bez okapów. Dom utrzymany jest w stylistyce tzw. nowoczesnej stodoły. To minimalistyczny projekt, wykończony biały tynkiem i urozmaicony szalówką w kolorze naturalnego drewna. Dom ten pomieści czteroosobową rodzinę, zapewniając jej maksimum komfortu. Układ domu podzielono na trzy strefy: dzienną, nocną i gospodarczą. Atutem projektu jest duży taras. Liczne przeszklenia zarówno w części dziennej, jak i nocnej pozwalają cieszyć się piękną działką i być bliżej natury.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


Kwiecień 20, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: projekty domów