Start Arrow WnętrzaArrow Inspiracje: efektowna i ciekawie urządzona łazienka

Inspiracje: efektowna i ciekawie urządzona łazienka

Urządzając łazienkę zwraca się przede wszystkim uwagę na to, aby była praktyczna. Nie znaczy to jednak, że nie może być jednocześnie efektowna. Dlatego ważne jest, aby wnętrze łazienki nie tylko sprzyjało dobremu samopoczuciu i było funkcjonalne, ale także miało ciekawy design i odzwierciedlało charakter i gust właścicieli.

Możliwości urządzenia łazienki jest naprawdę wiele. Jednak nadając jej ostateczny wygląd warto kierować się kilkoma wyznacznikami. Znaczącą rolę odgrywa przede wszystkim wielkość pomieszczenia oraz jego układ. Nie każda łazienka pomieści wannę i prysznic, dlatego najlepiej pomyśleć zawczasu nad najlepszym rozwiązaniem.

Małe łazienki warto zaaranżować tak, aby półki, szafki na kosmetyki i najpotrzebniejsze akcesoria łazienkowe nie zajmowały cennej przestrzeni. Wówczas, ciekawym rozwiązaniem może okazać się  umieszczenie półek w specjalnie do tego celu wykutych wnękach ściennych.

Kolejnym ważnym elementem jest kolorystyka. Dzięki odpowiedniemu doborowi barw możemy np. optycznie powiększyć pomieszczenie. Natomiast połączenie różnych materiałów to gwarancja, że wnętrze nie będzie nudne.

Magdalena Grosiak z pracowni Forma Alternatywna:
Aby nadać wnętrzu charakteru, można np. pomyśleć o połączeniu drewna z jasną ceramiką i armaturą. Dzięki temu uzyskamy efekt nietuzinkowy i funkcjonalny – dodaje.  Dysponując nieco większą powierzchnią można pozwolić sobie na bardziej odważne rozwiązania. Takie wnętrze warto ożywić kontrastującymi kolorami jak czerń i biel lub wybrać mocne elementy kolorystyczne – energetyczny pomarańcz czy intensywną zieleń .

Współczesne technologie pozwalają na użycie praktycznie każdego materiału w łazience.

Dorota Maksymowicz  z pracowni Forma Alternatywna:
Jednym z ciekawszych pomysłów, który planowałyśmy było umieszczenie na ścianie łazienki, we wnęce, w której znajdował się prysznic, wizerunku Audrey Hepburn, ułożonego  z czarnej i białej mozaiki. Właścicielka mieszkania jest wielką fanką starych filmów, dlatego też starałyśmy się stworzyć projekt, który sprawi, że  łazienka nabierze indywidualnego, jedynego w swoim rodzaju charakteru.

Efektowna i ciekawie urządzona łazienka to wizytówka każdego domu. Sposób jej wykończenia mówi bardzo dużo o mieszkańcach domu, ich stylu, sposobie bycia i charakterze. Ponadto to jedno z niewielu pomieszczeń, które jest  powszechnie udostępniane gościom,  dlatego tak ważne jest, aby poza funkcjonalnością, łazienka była także atrakcyjna i przyjemna dla oka.

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
1
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

Gość Dom.pl Odpowiedz 2013-06-11 12:37:27

Środkowa łazienka jest genialna. Piękne połaczenie kolorystyczne - ciemne i jasne barwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty