Start Arrow Wiadomości Arrow Inspirujący Błękit wybrany Kolorem Roku 2022

Inspirujący Błękit wybrany Kolorem Roku 2022

Gotowi, żeby dotknąć nieba? Dulux przedstawia Kolor Roku 2022 firmy AkzoNobel – Inspirujący Błękit (angielska nazwa: Bright Skies). Ten jasny, lekki odcień niebieskiego wniesie do pomieszczeń tak bardzo potrzebny powiew świeżego powietrza.

Po okresie zamknięcia i izolacji ludzie pragną swobody. Z szeroko zakrojonych badań nad trendami, które zostały przeprowadzone przez zespół ekspertów w dziedzinie kolorów oraz wiodących projektantów wynika, że potrzebujemy otwartych przestrzeni, chcemy poczuć więź z przyrodą i spojrzeć na wszystko świeżym okiem.

Inspirujący Błękit wnosi do wnętrz świeżość, daje wrażenie otwartości i działa kojąco na zmysły. Wprowadza odrobinę natury do naszych domów i jest w stanie ożywić każdą przestrzeń. Ten kolor współgra również z szeregiem innych odcieni, od delikatnych i spokojnych, do radosnych i bardziej nasyconych.

Chcąc uchwycić nastrój chwili, Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel już od 19 lat prowadzi coroczny program ColourFutures, w ramach którego odkrywa globalne trendy dotyczące designu i stylu życia. Po okresie popularności stonowanych kolorów, w 2022 r. obserwujemy powrót żywych, jasnych odcieni, co może odzwierciedlać naszą potrzebę otaczania się pozytywną energią.

– Kolor, jakim jest Inspirujący Błękit, pomoże nam w nadchodzącym roku czerpać pełnymi garściami z nowych pomysłów i marzyć o przyszłości – mówi Heleen van Gent, Creative Director z Global Aesthetic Center firmy AkzoNobel. – Ten odcień odzwierciedla bezkresne niebo znajdujące się nad nami i daje nam przestrzeń, żebyśmy mogli na nowo określić rolę naszego domu, przyrody, sztuki i otworzyli się na nowe możliwości. Wierzymy, że należy wspierać ludzi w ich rozwoju i wyrażaniu siebie poprzez kolory.

Każda przestrzeń może zyskać nowy wymiar dzięki Inspirującemu Błękitowi w podłączeniu z jedną z czterech palet barw, odpowiadającą funkcji, jakie pełni dane wnętrze:

  • Kolory do Biur – sprostaj każdemu wyzwaniu dzięki kolorom i wzornictwu produktów, które umilają codzienne obowiązki. Szeroka gama radosnych, jasnych i nasyconych odcieni ułatwia wydzielenie stref tematycznych w wielofunkcyjnych wnętrzach.
  • Kolory do Stref Relaksu – poczuj pozytywny wpływ barw przyrody na samopoczucie, wybierając świeże zielenie oraz błękity zaczerpnięte wprost z natury.
  • Kolory do Pracowni – naładuj akumulatory w kojących wnętrzach. Blade róże, fiolety, czerwienie i pomarańcze z tej palety nadadzą poetyckiego charakteru każdemu przedmiotowi i przekształcą każde wnętrze w oazę spokoju.
  • Kolory do Otwartych Przestrzeni – z nimi wnętrze domu będzie niczym czyste płótno, gotowe na przyjęcie nowych pomysłów. Stwórz wrażenie otwartości, wybierając delikatne biele i jasne, stonowane odcienie, które są niczym powiew świeżości i doskonale ze sobą współgrają.

Zidentyfikowane trendy, w oparciu o obszerne badania nad kolorami i materiałami oraz analizę rynku, wykorzystywane są również przez pozostałe jednostki firmy, a wśród nich Automotive and Specialty Coatings, Coil and Extrusion Coatings, Powder Coatings i Wood Coatings. Dla branż takich jak lotnictwo, motoryzacja, elektroniczne wyroby konsumpcyjne, metalowe meble, artykuły AGD, stolarstwo, podłogi, produkty budowlane i architektura opracowywane są indywidualne palety kolorów dostosowane do specyfiki tych rynków.

Więcej informacji o Kolorze Roku 2022 znajduje się na dulux.pl. Zachęcamy także do podążania za hasztagiem #CF22 w mediach społecznościowych.

O firmie:

Już od ponad 200 lat odkrywamy świat nieograniczonych możliwości, ożywiania kolorem różnorodnych powierzchni. Jesteśmy ekspertami w produkowaniu farb i powłok, możliwe, że jeden z naszych produktów znajduje się zaledwie kilka metrów od Ciebie. Nasze portfolio zawiera światowej klasy marki, takie jak Dulux, International, Sikkens i Interpon, które cieszą się zaufaniem klientów na całym świecie. Prowadzimy działalność w ponad 150 krajach i stawiamy sobie za cel osiągnięcie pozycji światowego lidera w naszej branży. Właśnie tego możesz oczekiwać od będącego liderem zrównoważonego rozwoju producenta farb, który od ponad dwóch stuleci kreuje przyszłość.

AkzoNobel

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


wrzesień 17, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: nieruchomości i prawo