Start Arrow InstalacjeArrow Inteligentne urządzenia

Inteligentne urządzenia

Ogrzewanie tylko w razie potrzeby! Takie działanie systemu Inteligentnego Domu zdecydowanie poprawia komfort życia i … portfela. Ale oszczędności mogą również wynikać z zastosowania w domu czujek i czujników, zapewniających ponadto  poczucie bezpieczeństwa, zarówno domowników, jak i dobytku.

oszczednosci

  • czujka ruchu

Istnieją pomieszczenia, w których przebywa się zaledwie kilka minut (np. WC, garderoba) lub po prostu często się przez nie przechodzi (np. hall, korytarz, schody) – w takich przypadkach najwygodniejszym rozwiązaniem jest zastosowanie czujki ruchu, która sama włącza światło w pomieszczeniu po wykryciu ruchu. Dodatkowo posiada czujnik natężenia oświetlenia dzięki czemu światło zostaje włączone jedynie wtedy, gdy zaistnieje taka potrzeba.

czujka_ruchu

  • czujka ruchu z regulacją natężenia oświetlenia

Ta czujka posiada wszystkie funkcje czujki ruchu. Instalowana w centralnym miejscu sufitu ma jednak dużo szerszy zasięg wykrywający obecność domowników w pomieszczeniu. Podczas intensywnej pracy np. przy komputerze nie zauważamy łagodnych zmian oświetlenia. Robimy to dopiero wtedy, gdy już prawie nie widzimy tekstu. Możemy tak postępować codziennie przez lata – w tym czasie nasz wzrok stopniowo słabnie. Dlatego bardzo dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie czujki obecności z regulacją oświetlenia miejsca pracy, która dba o utrzymanie stałego poziomu jasności. Doskonale sprawdza się ona podczas pochmurnych dni, gdy za oknem raz jest jasno, a raz ciemno.

czujka_z_natezeniem

  • stacja pogodowa i czujniki wiatrów, dymu i opadów

Czujniki warunków atmosferycznych uzupełniają urządzenia sterownicze o reakcję na zmianę pogody. Czujnik deszczu powoduje np. zamknięcie okien dachowych, przez co unikamy zalania poddasza. Równocześnie ten sam sygnał blokuje działanie systemu nawadniania ogrodu. Czujnik wiatru powoduje zwinięcie markiz, żaluzji zewnętrznych w przypadku wichury, aby także móc zmniejszyć ryzyko ich zniszczenia. Czujnik oświetlenia powoduje np. zmian  ustawienia lamel, żaluzji, a także markiz. W zależności od nasłonecznienia optymalizuje też dopływ światła i ciepła do pomieszczenia.

stacja_pogodowa

  • czujnik mocy

Telewizory, tunery telewizyjne, ładowarki telefoniczne, konsola do gier, ładowarki do laptopów i telefonów komórkowych, routery DSL – to urządzenia, które w domach napędzają liczniki energii, której ceny stale rosną. Zatem obciążają one nie tylko środowisko, ale i  domowe budżety. Inwestycje w optymalizację zużycia energii są więc zawsze opłacalne. Przy pomocy nowych czujników mocy można teraz zidentyfikować „pożeraczy” prądu w gospodarstwie domowym czy biurze.

czujka_mocy

Bezpieczeństwo i oszczędność

Te małe przydatne – żeby nie powiedzieć – niezbędne urządzenia, wpływają w sposób znaczący na oszczędne użytkowanie domu. Twój klient wprawdzie szybko zapomni o ich istnieniu, ale w zamian otrzyma bezcenne poczucie komfortu i bezpieczeństwa.

System Inteligentnego Domu pozwala na zintegrowanie ważnych funkcji związanych właśnie  z bezpieczeństwem. Z instalacją elektryczną mogą współpracować nie tylko czujniki dymu, wilgotności oraz inne instalacje techniczne, ale również instalacja alarmowa i monitoring.

Więcej wiedzy o Inteligentnych Domach możesz otrzymać zapisując się na bezpłatny poradnik.

Autor: SMARTech Sp. z o.o.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: instalacje

Obejrzyj zdjęcia domowników