Start Arrow InstalacjeArrowDomy InteligentneArrow Inteligentny alarm

Inteligentny alarm

Na bazie nowoczesnego systemu alarmowego można zbudować tzw. „Inteligentny budynek”. Co się kryje pod tym określeniem?

Odpowiada Maciej Domagalski, specjalista w firmie Satel:

(Inteligentny dom pozwala na sterowanie z dowolnego miejsca)

(Inteligentny dom pozwala na sterowanie z dowolnego miejsca)

Inteligentne budynki to obiekty, w których wszystkie instalacje oraz urządzenia zintegrowane są w jednym systemie, zarządzanym za pomocą komputera lub tzw. manipulatora. W tego typu domach istnieje możliwość programowania stałych czynności, jak np. zapalanie światła o określonej porze czy automatyczne zamykanie okien w czasie burzy. Inteligentny dom, dzięki sieci czujek i detektorów, sam reaguje na zmieniające się warunki i dostarcza niezbędnych informacji na temat tego, co się w nim dzieje – tym samym jest dużo bezpieczniejszy i łatwiejszy w zarządzaniu.

System inteligentnego budynku jest nieocenioną pomocą dla użytkownika. Odpowiednio skonfigurowana platforma może np. przypominać o czynnościach, które ten powinien wykonać, czy też wysyłać ostrzeżenia. Tym samym jeżeli w piwnicy pojawi się woda, wtedy system poinformuje o tym zdarzeniu użytkownika, za pomocą wiadomości SMS.

Nie bez znaczenia jest również sama funkcja alarmowa systemu – pamiętajmy o nawet 30% rabatach, jakie oferują towarzystwa ubezpieczeniowe użytkownikom, którzy wdrożyli u siebie system alarmowy. Dzięki bezpiecznemu systemowi użytkownik ma pełną wiedzę na temat tego co się dzieje w jego otoczeniu. Dodatkowo przed urlopem może ustawić funkcję symulowania obecności domowników przez samoczynne zapalanie światła. Innymi słowy funkcjonalność inteligentnego domu ograniczona jest jedynie wyobraźnią użytkowników i projektantów.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty