Start Arrow Wiadomości Arrow Inteligentny ogrzewacz wody średniej pojemności

Inteligentny ogrzewacz wody średniej pojemności

Pojemnościowy ogrzewacz wody z cyfrowym sterowaniem mogą nabyć nie tylko osoby mieszkające w dużych domach z liczną rodziną, którym potrzebny jest ogrzewacz o większej pojemności, od 150l do 300l. Od tego roku, na polskim rynku, dostępny jest inteligentny ogrzewacz przeznaczony dla mniejszych rodzin, w mieszkaniach czy niedużych domach, którym wystarczy produkt o średniej pojemności, od 50l do 100l.

Ingenio to już trzeci pojemnościowy ogrzewacz wody marki Atlantic dostępny w Polsce, który posiada cyfrowe sterowanie. Jednak poprzednie modele mają duże pojemności, a ten jest wiszącym w pozycji pionowej na ścianie, ogrzewaczem o średniej pojemności. Cyfrowy termostat temperatury, z podświetlonym wyświetlaczem LCD, zapewnia szereg opcji programowania komfortu cieplnego oraz bezpieczeństwa.

Termostat zawiera 3 przyciski, którymi ustawiamy odpowiedni tryb, najważniejszym z nich jest tryb Smart, czyli samouczący się program, którego działanie opiera się na historii użytkowania ogrzewacza. Jednym słowem, zapamiętuje preferencje domowników i na ich podstawie planuje produkcję i zużycie wody w skali tygodnia. Natomiast jeśli chodzi o bezpieczeństwo, blokuje uruchomienie urządzenia bez wody w jego wnętrzu.

Ingenio

Ingenio

Dzięki temu trybowi, ogrzewacz wyświetla dla użytkowników informacje m.in. o:
– aktualnej wartości temperatury wody wewnątrz zbiornika
– aktualnym zużyciu energii oraz ciepłej wody
– pozostałej do wykorzystania ilości ciepłej wody wewnątrz zbiornika.

Ingenio

Ingenio

Zakres regulacji temperatury Ingenio wynosi od 7 do 75 st. C. Pozostałe tryby, które można ustawić za pomocą termostatu to Mini (temperatura pracy między 45, a 50 st. C.), Komfort (50-65 st. C.), Max (65-75 st. C.), Frost Free (7 st. C., chroni przed zamarznięciem) czy Autodiagnostyka (obrazuje na wyświetlaczu kod usterki).

Ten ogrzewacz wody Atlantic Polska wyprodukowano w wersji 50l, 80l lub 100l, które ważą kolejno 16,5 kg, 20,5 kg lub 22,5 kg. Do wykonania jego obudowy wykorzystano stal wysokogatunkową RST 235 pomalowaną białym lakierem epoxy-polyester, natomiast do izolacji piankę poliuretanową. Urządzenie posiada system ochrony antykorozyjnej Opro, który oparty jest na oporniku stałoprądowym 580 omów. Jest zabezpieczony przed korozją także emalią ceramiczną Diamond quality z anodą magnezową 130 g/m2.

Ingenio wyposażony jest w miedzianą grzałkę nurkową o mocy punktowej 9 W/cm2, dzięki której woda jest szybko nagrzewana. Aby nagrzać wodę do temperatury 65 st. C., jaka ustawiona jest na fabrycznej nastawie, potrzeba 1 godziny i 31 minut (w przypadku wersji 50l), 2 godzin i 24 minut (80l) lub 2 godzin i 56 minut (100l). Średnica zbiornika jest stała i w przypadku każdej pojemności wynosi 433mm, natomiast jego wysokość wynosi 582 mm (50l), 811 mm (80l) i 970 mm (100l). Cena brutto ogrzewacza to 861 zł (50l), 922 zł (80l) lub 984 zł (100l).

Link do zakładki nt. produktu na stronie producenta:
http://www.atlantic-polska.pl/nasze_produkty/ogrzewacze_wody/ingenio/

Źródło:Atlantic Polska

Atlantic Polska
Wszystkie komunikaty (5942)

Dodane przez: pyry

pyry

Data dodania:


Listopad 5, 2014
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Wnętrza projektów domów

Polecane Produkty

 
 

Obejrzyj zdjęcia domowników