Start Arrow Budowa domuArrow Izolacja ław fundamentowych

Izolacja ław fundamentowych

Zacząłem budowę domu . Staram się śledzić informację dot. tego rodzaju budowy, żeby być w temacie. Proszę mi powiedzieć, jak właściwie izolować ławy fundamentowe?

Czytelnikowi radzi ekspert firmy Izohan, producenta nowoczesnych materiałów chemii budowlanej:

Izolacje poziome ław fundamentowych
mają podstawowe znaczenie dla późniejszej wartości użytkowej i zdrowotnej budynku. Zła pozioma warstwa izolacyjna fundamentów lub zmniejszająca się z biegiem lat ich szczelność prowadzi do przenikania wilgoci i poprzez podciąganie kapilarne, do podnoszenia się jej poziomu w ścianach. Powoduje to niszczenie materiałów, z których są one wykonane. Dlatego też należy je wykonywać ze szczególną starannością.

Izolacja taka składa się najczęściej z jednej lub dwóch warstw papy zgrzewalnej, które zgrzewamy do  wcześniej zagruntowanego podłoża.

Jako rozwiązanie alternatywne możemy tez zastosować izolację z nowoczesnych hydroizolacji mineralnych, a mianowicie ekofolię wysokociśnieniową 1-składnikową. Stosujemy warstę grubości 3 mm, nanosząc  ekofolię w min. dwóch operacjach roboczych, tak aby poszczególne warstwy nie przekraczały grubości 2 mm. To rozwiązanie jest szczególnie zalecane przy fundamentach monolitycznych.

Izolacje poziome, zarówno te ułożone na ławie fundamentowej, jak i te na ścianie fundamentowej, muszą być ciągłe na całej długości i połączone z izolacją pionową ściany fundamentowej, oraz z izolacją posadzki piwnicy (jeśli budynek jest podpiwniczony). Jeśli strop znajduje się poniżej powierzchni terenu, dodatkowo izolację poziomą układa się 30 cm nad poziomem terenu, czyli w miejscu, w którym powinno zakończyć się izolację pionową.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Sypialnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Plafon Harmony Black

  • Promocja

    Lampa podłogowa Trójnóg Luna Grafitowa

  • Promocja

    Lampa podłogowa Faro Black

  • Velio Abażur żyrandol 3 pł. czerń + chrom /...

  • TK Lighting Kinkiet Maja GU10 Led Black