Start Arrow Budowa domuArrow Izolacja pod elewację z sidingu

Izolacja pod elewację z sidingu

Na wiosnę chciałbym położyć siding na elewacji mojego domu. Jakie materiały izolacyjne najlepiej zastosować? Dodam, że dom jest stary i otynkowany. Czy powinien najpierw usunąć starą elewację?

Na pytania czytelnika odpowiada ekspert ROCKWOOL:

Pod elewację z sidingu stosuje się najczęściej płyty z wełny mineralnej – polecam zastosowanie płyt PANELROCK. Są to miękkie sprężyste płyty stanowiące wypełnienie przestrzeni między konstrukcją wsporczą dla paneli elewacyjnych.

Wełna mineralna jest produktem paroprzepuszczalnym, dzięki czemu ściany mają możliwość „oddychania” – przepuszczają parę wodną na zewnątrz. Produkty Rockwool Polska są trudnozwilżalne, czyli hydrofobowe. Nie chłoną wilgoci z powietrza, posiadają znikomą wilgotność sorbcyjną. Są łatwe w montażu. Dzięki swej sprężystości szczelnie wypełniają izolowaną przestrzeń.

Wełna mineralna jest klasyfikowana jako materiał niepalny (klasa reakcji na ogień – A1), dzięki czemu podnosimy bezpieczeństwo użytkowników obiektu jak i samej konstrukcji.

Parametr charakteryzujący izolacyjność cieplną produktu czyli współczynnik przenikania ciepła dla wełny mineralnej PANELROCK wynosi 0,036 [W/m∙K], co gwarantuje bardzo dobre właściwości cieplne przegrody.

W przypadku sidingu płyty z wełny mineralnej nie są przyklejane do ściany, a więc nie potrzebne jest jakiekolwiek przygotowywanie podłoża. Płyty z wełny układane są między drewnianym lub metalowym rusztem. To właśnie ruszt mocowany jest dystansowo do ściany nośnej  przez istniejący tynk przy pomocy np.: ażurowych wieszaków metalowych.

Płyty układamy szczelnie i jednowarstwowo mocując je łącznikami z talerzykami dociskowymi do ściany. Pomiędzy izolacją a sidingiem pozostawiamy pionową szczelinę wentylacyjną około 1,5 cm. Przy zastosowaniu izolacji z płyt PANELROCK do wysokości 12,0 m niema potrzeby stosowania wiatroizolacji.

(Izolacja elewacji z sidingu)

(Izolacja elewacji z sidingu)

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...