Start Arrow Budowa domuArrow Izolacja termiczna ścian z silikatu

Izolacja termiczna ścian z silikatu

Buduję dom z materiałów silikatowych – pisze nasz czytelnik. – Słyszałem dużo dobrego o tej technologii i możliwościach z nią związanych. Spotkałem się z opinią, że budynek z silikatów jest tańszy w późniejszej eksploatacji, tzn. kumuluje ciepło, dzięki czemu oszczędza energię, no i oczywiście koszty z nią związane. Czy to prawda?

Odpowiadają eksperci z firmy Silikaty-Białystok:

Silikat, w połączeniu z wełną lub styropianem, zapewni doskonałą i tanią izolację termiczną. Przy zastosowaniu odpowiedniej warstwy ociepleniowej, silikat spełnia wszelkie wymagania stawiane ścianom zewnętrznym o podwyższonej izolacyjności termicznej, a także wymagania nowoczesnego materiału stawiane przez inwestora.

Faktem jest, iż Fundacja Poszanowania Energii wskazuje silikat jako najlepszy materiał na ściany nośne i działowe przy zastosowaniu odpowiedniej warstwy ocieplającej.

Ponadto połączenie wapna z piaskiem dało materiał, który aktywnie wpływa na mikroklimat pomieszczeń. Silikat dzięki dużej masie objętościowej potrafi zakumulować duże ilości ciepła. Nadmiar ciepła z pomieszczenia jest magazynowany, a potem, gdy jest chłodniej, ciepło jest oddawane do otoczenia. Na tej samej zasadzie silikat reguluje wilgotność powietrza w pomieszczeniu.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
2
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Komentarze

Najnowsze komentarze

rosomak Odpowiedz 2019-04-01 16:23:27

Wybierając styropian zwracajcie uwagę na jego jakość. Wielu producentów, nawet tych znanych i powszechnie uznanych za przodowników rynku nie spełnia standardów jakości! Wystarczy zobaczyć wyniki kontroli publikowane na stronach GUNB

Kornel Odpowiedz 2019-03-31 17:55:14

Najlepiej ocieplać styropianem ze względu na możliwość zakupu dobrej jakości styropianu z certyfikatem itb za stosunkowo nieduże pieniądze w porównaniu z wełną, dużą odporność na wilgoć i degradację, łatwość montażu bez niepotrzebnego obciążania konstrukcji budynku

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

  • Promocja

    Lampa stołowa mini-trójnóg Czar lawendy

  • Nowoczesny Plafon Kantoor White

  • Plafon Harmony Black

  • Lampa Flexi Grochy Mix 3pł.

  • Lampa wisząca Romantica 2pł. Black

  • TK Lighting Zwis pojedynczy Alambre

  • ZTS zwis duży (ś:37) 1 pł. / patyna + czerwo...