Start Arrow WnętrzaArrow Jak czyścić czarną baterię łazienkową?

Jak czyścić czarną baterię łazienkową?

Czarne baterie łazienkowe są niezwykle modne i pożądane wśród inwestorów. Ich nowoczesny wygląd podkreśla innowacyjną stylistykę łazienki. Mimo tego, należy pamiętać, że są one delikatniejsze od klasycznych baterii łazienkowych. Jak więc je czyścić, by uniknąć zniszczenia? Oto kilka naszych sprawdzonych sposobów…

Czarną baterię łazienkową należy czyścić wodą z dodatkiem mydła. Następnie należy przetrzeć ją miękką ściereczką do sucha. Warto pamiętać o regularności czyszczenia czarnej armatury. Wówczas istnieje mniejsze prawdopodobieństwo jej uszkodzenia. Najlepiej czyścić ją raz w tygodniu. Jeśli doprowadzimy do mocniejszego zakamienienia czarnej armatury, trzeba sięgnąć po roztwór z octu i wody w proporcji 1:1. Pamiętaj, aby nie stosować nierozcieńczonego octu, gdyż może on uszkodzić powierzchnię baterii. 

Gotowe preparaty do czyszczenia armatury łazienkowej

Jeśli mamy do czynienia z grubą warstwą osadu, należy sięgnąć po gotowy preparat do czyszczenia armatury. Zachowaj jednak ostrożność! Przed wyborem preparatu do czyszczenia, zwróć uwagę, czy nie ma on w składzie: kwasów, alkoholi, chloru czy rozpuszczalników ani żadnych środków ściernych, które mogą na trwałe uszkodzić powierzchnię armatury.  

O czym warto jeszcze pamiętać?

Aby zachować czystość armatury łazienkowej, należy ją regularnie czyścić. Czarne baterie łazienkowe wymagają przetarcia ich do sucha po każdym użyciu. W ten sposób unikniemy ciężkich do usunięcia zabrudzeń, a bateria będzie prezentować się jak nowa!

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


kwiecień 20, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty