Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Jak czyścić fronty szafek kuchennych?

Jak czyścić fronty szafek kuchennych?

Kuchnia to miejsce, w którym trudno jest uniknąć tłustej warstwy brudu, osadzającej się na meblach kuchennych. Codzienne przygotowywanie posiłków, sprzyja powstawaniu plam i zacieków, które niełatwo jest usunąć. Zastanawiasz się, jak czyścić fronty szafek kuchennych? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Usuwanie brudu z szafek kuchennych

Jeśli mamy do czynienia z delikatnym zabrudzeniem, przetarcie blatów szafek kuchennych gąbką zwilżoną wodą z dodatkiem płynu do mycia naczyń w zupełności powinno wystarczyć. Z kolei jeśli powierzchnia szafek kuchennych pokryta jest grubą warstwą tłuszczu, należy przetrzeć ją gąbką zwilżoną octem. Następnie kuchenny blat należy przetrzeć ściereczką, nasączoną wodą i płynem do mycia naczyń. 

Usuwanie brudu z mebli na wysoki połysk 

Meble na wysoki połysk z pewnością prezentują się niezwykle efektownie. Niestety każde, nawet najdrobniejsze zabrudzenie, jest widoczne. Czyszcząc meble kuchenne na wysoki połysk, warto sięgnąć po płyn do mycia szyb. Powierzchnię kuchennych mebli wytrzyj do sucha za pomocą ręcznika papierowego. Pamiętaj, aby nie używać szorstkich gąbek, które mogą zarysować powierzchnię mebli na wysoki połysk. 

Usuwanie brudu z mebli z litego drewna

Meble kuchenne z litego drewna zazwyczaj mają chropowatą strukturę, w którą wnika brud. Przez to zabrudzenia są trudne do usunięcia. Niektóre preparaty czyszczące mogą uszkodzić powierzchnię drewnianych mebli kuchennych. Jak więc je czyścić? Warto sięgnąć po specjalistyczne środki, które doskonale usuną niechciane zabrudzenia. Możesz też przetrzeć meble połówką cytryny. Zazwyczaj jednak odradza się umieszczania w kuchni mebli z drewna.

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


grudzień 29, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

  • Lampa Sufitowa Rondo 61 Black

  • Forma do babek QUARTET GOLD