Start Arrow WnętrzaArrowKuchniaArrow Jak czyścić kratkę wentylacyjną?

Jak czyścić kratkę wentylacyjną?

Kratka wentylacyjna to ważny element kuchni oraz łazienki. To ona zapewnia odpowiednią cyrkulację powietrza w danym pomieszczeniu. Należy czyścić ją regularnie. Jak to robić? Oto nasze wskazówki…

Brudna kratka wentylacyjna odpowiada za złą cyrkulację powietrza we wnętrzu. Ma to zły wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Co więcej, źle działająca wentylacja może doprowadzić do dużej wilgotności oraz rozwoju pleśni i grzybów w kuchni bądź w łazience. Warto więc pamiętać o systematycznym czyszczeniu wentylacji. 

Jak czyścić kratkę wentylacyjną?

Odkurzając mieszkanie, warto także odkurzyć kratkę wentylacyjną. W ten sposób pozbędziemy się kurzu, który na niej osiada. Jeśli kratka wentylacyjna jest mocno zabrudzona i oblepiona kurzem, należy ją zdemontować. Następnie należy włożyć ją do miski z wodą i płynem do mycia naczyń. Po upływie około pół godziny, użyj gąbki do mycia naczyń i wyczyść kratkę. 

W przypadku kratki wykonanej z plastiku, pamiętaj, aby nie używać silnych detergentów. Mogą one ją zniszczyć. Jeśli kratka jest bardzo mocno zabrudzona, należy wymienić ją na nową. 

Jeśli posiadasz kratkę wentylacyjną, wykonaną ze stali nierdzewnej, możesz śmiało włożyć ją do zmywarki. Pamiętaj jednak, aby wytrzeć ją dokładnie do sucha przed montażem. 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


czerwiec 9, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza