Start Arrow WnętrzaArrowPokój dzieckaArrow Jak dbać o pluszowe zabawki Twojego dziecka?

Jak dbać o pluszowe zabawki Twojego dziecka?

Każdy przedmiot, z którym Twoje dziecko ma styczność, powinien być utrzymany w czystości. Maskotki oraz wszelkie pluszowe zabawki muszą więc być systematycznie czyszczone. Jak dbać o pluszaki Twojej pociechy? Oto nasze wskazówki! Sprawdź i zainspiruj się!

Regularne pranie maskotek Twojego dziecka jest konieczne, ponieważ gromadzi się na nich kurz, brud oraz roztocza i bakterie. Mogą one przedostać się do jamy ustnej Twojego dziecka i zaszkodzić mu. Jak dbać o higienę pluszowych zabawek malucha? Oto nasze podpowiedzi…

Przed praniem maskotek…

Zanim ulubione pluszaki Twojego dziecka trafią do pralki, sprawdź czy nie zawierają one żadnych elementów, które mogą zostać uszkodzone podczas prania. Jeśli nie, wypierz je w pralce. Ustaw program przeznaczony do delikatnych tkanin i temperaturę 30 stopni Celsjusza (nie większą!). Nie zapomnij dodać proszku do prania dziecięcych ubrań. 

Suszenie pluszaków 

Zabawki prane w pralce, należy wysuszyć na świeżym powietrzu lub w suszarce. Jeśli prałeś maskotki ręcznie, nadmiar wody usuń za pomocą ręczników papierowych. Pamiętaj, aby zabawki całkowicie wyschły. W przeciwnym razie może pojawić się na nich pleśń, która jest szkodliwa dla zdrowia i rodzica, i dziecka. 

Pluszaki wyposażone w interaktywne funkcje…

Niektóre maskotki wyposażone są w interaktywne funkcje. Wspierają one rozwój Twojego dziecka. Jak czyścić takie pluszaki? Z pewnością nie w pralce. Zabawki interaktywne należy czyścić ręcznie i suszyć je na świeżym powietrzu. Inne metody mogą uszkodzić daną zabawkę. 

 

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


listopad 6, 2021
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Pokój dziecka

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty