Start Arrow Finanse i prawoArrowBudowa i prawoArrow Jak długo jest ważne świadectwo energetyczne?

Jak długo jest ważne świadectwo energetyczne?

Zamierzam w tym roku zlecić wystawienie świadectwa energetycznego mojego nowego domu. Jednak zamieszkam w nim dopiero za rok, dwa. Jak długo ważne jest świadectwo energetyczne? Ponadto zastanawia mnie, jakie korzyści daje posiadanie świadectwa energetycznego?

Odpowiada ekspert z EKOHOUSE:

Świadectwo energetyczne jest ważne przez 10 lat od daty wystawienia. Konieczność wystawienia nowego świadectwa w okresie 10 lat od wystawienia zachodzi w przypadku przeprowadzenia robót budowlanych, w wyniku których zmianie ulegnie charakterystyka energetyczna budynku.

Każda grupa osób związana z nieruchomościami może uzyskać ze świadectwa energetycznego ważne informacje.

Właściciel nieruchomości może uzyskać informacje na temat rzeczywistego stanu energetycznego budynku oraz uzyskać informacje na temat zalecanych przedsięwzięć termomodernizacyjnych mających na celu obniżenie zużycia energii.

Potencjalni nabywcy lub najemcy mogą się dowiedzieć jak wysokie będą koszty ogrzewania budynku i przygotowania ciepłej wody użytkowej; uzyskane w ten sposób informacje mogą być przydatne przy porównywaniu budynku z innymi.

Świadectwo charakterystyki energetycznej jest bardzo przydatnym dokumentem przy wycenie nieruchomości zarówno na rynku pierwotnym jak i wtónym.

Dodane przez: martah

martah
Dodaj komentarz

Data dodania:


Styczeń 17, 2010
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty

Obejrzyj zdjęcia domowników