Start Arrow Wiadomości Arrow Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?

Jak dobrać okna i mieszkać komfortowo?

Wybierając nowe okna do naszego domu lub mieszkania bardzo często kierujemy się względami estetycznymi. Ważny jest dla nas kolor i rodzaj profilu okiennego, nie zwracając uwagi na rodzaj zastosowanych w nich przeszkleń. Na co warto zwrócić uwagę przed wyborem okien, aby cieszyć się komfortowymi wnętrzami przez cały rok?

Współczesne okna są zupełnie inne niż te sprzed kilkunastu lat. Ogromny postęp, jaki dokonał się w ich produkcji, przyniósł udoskonalenie techniczne i istotne zmiany wyglądu, a nawet funkcji. Rozwój technologii sprawił, że teraz od przeszkleń oczekujemy więcej niż tylko doświetlenia wnętrz. Zakup nowoczesnych okien to duży wydatek, a jednocześnie jest to decyzja na długie lata. Dlatego warto, aby oprócz względów wizualnych spełniały również funkcje praktyczne, jak zmniejszenie kosztów i opłacanych przez nas rachunków. Do wyboru mamy różne typy stolarki, ale co z szybami?

Jasne wnętrza

Szyba zespolona może nie tylko zapobiegać ucieczce ciepła na zewnątrz, ale także chronić pomieszczenia przed przegrzewaniem się. Optymalnym rozwiązaniem jest wybór okien ze szkłem Pilkington Suncool™. Takie szyby mają neutralny kolor i należą do grupy szyb wysokoselektywnych. Co to oznacza w praktyce? Selektywność szkła Pilkington Suncool™ sprawia, że okno zachowuje optymalną równowagę pomiędzy ilością energii cieplnej dostającej się do wnętrza i światłem. Dzięki temu pomieszczenie może być jasne i jednocześnie nie nagrzewać się pod wpływem słońca.

Komfort latem i zimą

Wysokoselektywne szyby przeciwsłoneczne są rozwiązaniem na cały rok dzięki niskoemisyjnym właściwościom powłoki. Oznacza to, że energia długofalowa, emitowana przez grzejniki i inne źródła ciepła, odbija się od powłoki i trafia z powrotem do wnętrza. Powłoka niskoemisyjna zatrzymuje ciepło w mieszkaniu, zapewniając komfort podczas chłodniejszych miesięcy. Dzięki niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła, szyby z grupy Pilkington Suncool™ nadają się do dużych przeszkleń, ponieważ cechują się dobrą izolacyjnością cieplną, co pozwala ograniczyć zużycie energii.

Poddasze pełne słońca

Adaptacja poddaszy do celów mieszkalnych od lat cieszy się rosnącym zainteresowaniem. Niezależnie od tego, czy projektujemy nowy budynek czy adaptujemy strych istniejącego już domu, przy wyborze okien dachowych szczególną uwagę należy zwrócić na zastosowany w nich rodzaj szkła. Okna te powinny być wykonane od zewnątrz ze szkła hartowanego, odpornego na uderzenia szyszek, złamanych gałęzi czy gradu, oraz bezpiecznego szkła laminowanego od wewnątrz, które po stłuczeniu utrzymuje się w ramie okiennej dzięki specjalnej folii. Kolejną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę przy wyborze okien dachowych jest utrzymanie ich w czystości, ponieważ dostęp do takich okien może być kłopotliwy. Idealnym rozwiązaniem może być szkło Pilkington Activ Suncool™ Pro T, które dzięki innowacyjnej technologii dwóch powłok w jednym produkcie (samoczyszczącej i przeciwsłonecznej) oraz możliwości hartowania doskonale nadaje się do zastosowania w tego typu oknach. Powłoka samoczyszcząca znajdująca się po zewnętrznej stronie okna, reagując z promieniowaniem ultrafioletowym światła dziennego, powoduje rozkładanie się wszelkich zanieczyszczeń o charakterze organicznym. Dzięki właściwościom hydrofilowym, woda spływa równomiernie po powierzchni szyby, spłukując uwolnione zanieczyszczenia i nie pozostawiając po sobie nieestetycznych zacieków. Wystarczy deszcz czy po prostu spłukanie szyb wodą z węża ogrodowego, by szybko usunąć nagromadzone zanieczyszczenia. Pamiętajmy, że przeszklenia mają wpływ na utrzymanie optymalnej temperatury w naszych domach i mieszkaniach. Dlatego wybierając nowe okna nie bójmy się pytać o rodzaj szyb w nich zastosowanych, ponieważ to dzięki nim zapewnimy sobie komfort i niższe koszty utrzymania.

Informacje o firmie:

Pilkington zajmuje się produkcją szkła od roku 1826. W roku 2006 firma Pilkington została przejęta przez japoński koncern NSG Group. Marka Pilkington została zachowana jako nazwa produktów Grupy przeznaczonych dla przemysłu budowlanego i motoryzacyjnego. NSG Group jest obecnie jednym z największych światowych producentów szkła i produktów szklanych, działającym w dwóch podstawowych sektorach: motoryzacyjnym (rynek części oryginalnych i zamiennych) oraz w obszarze szkła technicznego i architektonicznego, które obejmują szkło i produkty szklane do budynków nowych i poddawanych renowacji, szeroką gamę produktów o wartości dodanej, a także zaawansowane produkty dla technologii informatycznych i komunikacyjnych, zastosowań technicznych i energetyki słonecznej. Produkcja odbywa się w 30 krajach na czterech kontynentach. Produkty Grupy sprzedawane są w ponad 100 krajach. W roku podatkowym zakończonym 31 marca 2019 r. sprzedaż Grupy wyniosła ok. 4,75 miliarda euro. Z łącznej sprzedaży Grupy 40% zrealizowano w Europie, 33% w Azji, łącznie z Japonią, 27% w obu Amerykach.

Pilkington

Dodane przez: Kamila Klepacka

Kamila Klepacka
Dodaj komentarz

Data dodania:


marzec 25, 2020
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Kuchnie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Polecane Produkty

 
 
Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: okna dachowe